Wybierz Strona

RAZ, DWA, TRZY, BABA JAGA PATRZY

SQUID GAME VR

Soaring Roc stworzyło grywalną wersję przerażającego wyzwania „Red Light, Green Light”, lub jak kto woli “Raz, dwa, trzy, Baba Jaga Patrzy”.

Studio najbardziej znane z eksperymentalnych aplikacji VR, takich jak Let’s Go Chopping, opublikowało multiplayerową wersję tego, co możemy zobaczyć w jednym z najnowszych seriali na platformie Netflix. Squid Game to koreańska produkcja, która premierę na Netfliksie miała w drugiej połowie września i jest na dobrej drodze, by stać się najpopularniejszym tytułem w historii serwisu.

Serial w reżyserii Hwang Dong-hyuk opowiada o tym, jak kilkaset osób z problemami finansowymi zostaje zaproszonych do wzięcia udziału w tajemniczej grze, w której nagrodą są życie i pieniądze — ponad 39 milionów dolarów. O pieniądze będą rywalizować, grając w zabawy z dzieciństwa, z tą różnicą, że przegrani uczestnicy zostają zabici. Ponadto życie każdego z graczy zostało wycenione, a im więcej zawodników zginie przed finałem, tym mniejszy podział sumy. To uruchamia najgorsze instynkty człowieka.

Squid Game VR na Oculus Quest

W grze Red Light, Green Light gracze ścigają się do mety, zatrzymując się, gdy dostaną czerwone światło (podczas którego patrzy na ciebie przerażający manekin) i biegnąc podczas zielonego światła. Jeśli zostaniesz przyłapany na czerwonym świetle, zostaniesz zastrzelony i wracasz na start. To trochę przyjemniejsze niż w serialu, gdzie sprawy przybierają nieco bardziej ponury obrót.

Aby biec, trzymasz spusty kontrolera i machasz rękami, przy czym najważniejsze jest, aby przestać nimi machać, gdy głowa lalki się do Ciebie odwróci. Oczywiście jest to tylko gra fanowska i nie korzysta z oficjalnych zasobów, stąd wyraźne różnice między doświadczeniem a samym serialem.

Do korzystania z aplikacji potrzebujesz połączenia z internetem, aby ta mogła losowo parować Cię przeciwko innym. Możesz ją pobrać stąd, choć będziesz potrzebował SideQuest do zainstalowania SPK i będziesz musiał zezwolić na zawartość z nieznanych źródeł wewnątrz Questa. Na koniec dodamy, że Soaring Roc przyjmuje darowizny, jeśli chcesz ich wesprzeć.

Paweł Łobanowski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.