Wybierz Strona

SOMNIUM SPACE UNIT 01

Nowy headset VR we współpracy z XTAL

Somnium Space planuje wydać nowy samodzielny headset VR z pomocą producenta XTAL, VRgineers. Somnium istnieje od kilku lat, pracując nad tym, co twierdzi, że jest jedynym na świecie metaverse VR zbudowanym na blockchain. Prowadzi społeczną platformę VR o tej samej nazwie, dostępną na SteamVR, w której użytkownicy mogą kupować wirtualną ziemię. W 2019 roku firma zebrała 1 milion dolarów, aby rozszerzyć swoją platformę.

SOMNIUM UNIT 01 (nazwa kodowa) został ujawniony podczas wydarzenia Somnium Space Connect w Pradze 20 grudnia. Firma twierdzi, że jej urządzenie będzie napędzane przez platformę XR2 firmy Qualcomm ze śledzeniem 6DOF przez cztery kamery i wyświetlacze 2,800 x 2,800 z horyzontalnym poziomem widzenia większym niż 115 stopni. VRgineers – znane z profesjonalnego sprzętu XTAL, którego różne modele oferują najwyższej klasy specyfikacje za wysoką cenę — współpracuje z Somnium, aby dostarczyć niestandardowe soczewki podobne do tych używanych we własnych urządzeniach.

Współpraca z VRgineers nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Sominum Space ogłosiło również strategiczną inwestycję w producenta sprzętu. Szczegóły dotyczące kwoty inwestycji nie zostały ujawnione. Kontynuując temat inwestycji, Gemini Frontier Fund — fundusz venture skupiony na projektach kryptowalutowych założony przez bliźniaków Winklevoss — zainwestował w firmę metaverse, a Tyler i Cameron Winklevoss dołączyli do Somnium Space jako oficjalni doradcy.

Inne planowane funkcje obejmują zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenia z komputerem PC dla dostępu do SteamVR, z natywnym śledzeniem Lighthouse i autorskimi kontrolerami. Urządzenie będzie modułowe, z wymiennymi elementami, takimi jak przednia płyta czołowa, a także wbudowane przyciski. Headset był w fazie planowania od początku 2021 roku.

Choć może się to wydawać niezwykłe dla społecznościowej platformy VR, aby rozszerzyć się na sprzęt, zespół podał takie uzasadnienie: „jako zdecentralizowana i otwarta firma Metaverse nie możemy pozwolić, aby Somnium Space było zależne od sprzętowych gatekeeperów, aby móc angażować się i komunikować z naszymi użytkownikami”.

Plany Somnium można uznać za ambitne, zważywszy na trudności, jakie spotyka inne małe i średnie firmy wprowadzające sprzęt VR na rynek. Do tego dochodzi wiele istotnych elementów planów Somnium, które wciąż nie są znane, jak choćby wzmianka o badaniach nad wyświetlaczami Micro OLED, co z pewnością drastycznie zmieniłoby kształt i formę produktu.

Somnium planuje wypuścić swoje pierwsze headsety w czwartym kwartale 2022 roku, choć zapowiada, że nie będzie prowadzić kampanii przedsprzedażowej. „Nie weźmiemy waszych pieniędzy, dopóki nie będziemy gotowi do wysyłki” – powiedział Sychov. Dokładna cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona, ale to również będzie kluczem, jaki przyjęcie i wsparcie deweloperskie może uzyskać. Co sądzicie o planach Somnium związanych z VR? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

ZOBACZ OFICJALNE NAGRANIE Z SOMNIUM SPACE CONNECT 2021:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.