Wybierz Strona

CUBISM

Aktualizacja Quest 2 Passthrough w styczniu

Nowa aktualizacja gry logicznej Cubism, która pojawi się w przyszłym miesiącu, doda wsparcie dla wykorzystania passthrough jako tła gry na Quest 2, wraz z efektem wizualnym, który pozwala na wyświetlanie dłoni przed wirtualnymi obiektami.

Cubism, który pojawił się w połowie zeszłego roku, to fantastyczna gra logiczna dostępna na PC VR i Quest. Pomysł jest prosty — dopasuj elementy 3D do szkieletu, tak aby nic nie wystawało — gra jednak zapewnia idealną równowagę między łatwością zrozumienia zasad a trudnością przy rozwiązaniu kolejnych zadań. Po drodze Cubism otrzymał kilka znaczących aktualizacji, jak wsparcie dla śledzenia dłoni wraz z kilkoma unikalnymi dodatkami, czy paczka aż 30 nowych poziomów, o której to pisaliśmy wcześniej we wrześniu.

Cubism był jedną z pierwszych gier, które eksperymentowały z Passthrough API w sierpniu, jednak nie wspierał wtedy śledzenia dłoni w passthrough z powodu nierozwiązanych błędów w implementacji przez OpenXR. Większość gier, które implementują API passthrough, nie pozwala ci zobaczyć Twoich prawdziwych rąk na tle otoczenia — Blaston na przykład umieszcza subtelny czarny okrąg wokół twoich rąk i kontrolerów. Cubism pozwala Ci jednak widzieć swoje dłonie przez cały czas, nawet jeśli znajdują się przed lub za jakimiś obiektami w grze. Możecie to zobaczyć w akcji na filmie zamieszczonym poniżej.

Zazwyczaj taka sztuczka powoduje, że ręce są zniekształcone, ze względu na sposób, w jaki obraz passthrough jest konstruowany z kamer Questa (co jest jednym z powodów czarnego koła w innych grach). Cubism omija ten problem poprzez nałożenie słabego konturu wirtualnych dłoni na obraz passthrough. Gra używa również selektywnego passthrough na wierzchu obiektów w grze, gdy ręce przechodzą nad nimi, co sprawia, że ręce są widoczne na wierzchu zasobów gry przez cały czas.

Cubism jest już dostępny dla Meta Quest i PC VR poprzez Steam i Oculus, a aktualizacja według zapewnień dewelopera pojawi się na początku przyszłego miesiąca dla Quest 2.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.