Wybierz Strona

Samsung zapowiedział co zaprezentuje podczas targów w Barcelonie

Samsung zapowiedział co zaprezentuje podczas targów w Barcelonie

Wśród nowości Samsung’a są 2 aplikacje, platforma oraz okulary AR/VR.

Pierwszą aplikacją na gogle Gear VR jest Relumino (łacińskie „rozjaśnić”). Została ona stworzona z myślą o ludziach niedowidzących. Relumino dzięki „nowym poziomom jasności” ma pomóc czytać i oglądać telewizję osobom , kóre mają problemy ze wzrokiem.

Drugą z zapowiedzianych aplikacji jest VuildUS. Oprogramowanie umożliwia użytkownikowi wizualizację wybranych mebli, rozłożonych w jego własnym pokoju. By korzystać z aplikacji należy podłączyć ją do 360-stopniowej kamery, by mogła zmierzenia dystans i głębię pomieszczenia.

Kolejną nowością Samsung’a jest platforma traVRer, gromadząca bazę 360-stopniowych filmów wideo, pozwalających użytkownikowi na udział w wirtualnych wycieczkach po świecie. Oprócz samych filmów, platforma przechowuje także dodatkowe informację o danych miejscach.

Ostatnią zapowiedzianą nowością, tym razem sprzętową, jest Monitorless czyli para okularów Mixed Reality, które obsługują zarówno VR jak i AR. Można je podłączyć do telefonu lub komputera.

To tylko i aż tyle z zapowiedzianych przez firmę Samsung produktów dedykowanych wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Więcej szczegółów dotyczących Mobile World Congress 2017 zapewne już za tydzień na naszym portalu.

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.