Wybierz Strona

LOCOMOTION VAULT

PONAD STO SPOSOBÓW NA PORUSZANIE SIĘ W VR

Lokomocja jest jednym z najważniejszych elementów każdego doświadczenia VR, ponieważ klasyfikuje grę nie tylko ze względu na jej rodzaj, ale też wygodę doświadczania. Od momentu powstania medium, programiści stworzyli oszałamiającą liczbę sposobów poruszania się w VR. Locomotion Vault to projekt badawczy, w ramach którego kataloguje się ponad 100 technik lokomocji, aby pomóc w kodyfikacji i zidentyfikowaniu luk dla innowacji.

Badacze Massimiliano Di Luca (University of Birmingham), Simon Egan (University of Washington), Hasti Seif (University of Copenhagen) i Mar Gonzalez-Franco (Microsoft Research) stworzyli Locomotion Vault, interaktywną bazę danych, która kataloguje 109 technik ruchu VR i kategoryzuje je za pomocą szeregu atrybutów, takich jak postawa, szybkość, wielozadaniowość, wymagana energia i inne. Locomotion Vault z radością przyjmuje nowe techniki do bazy danych, co można zrobić za pomocą przycisku „wprowadź nową technikę”.

Atrybuty, które są również używane do porównywania podobieństw różnych metod, pochodzą z przeglądu literatury dotyczącej lokomocji VR, którą naukowcy szczegółowo opisali w swojej pracy. Twierdzą, że ich celem przy tworzeniu bazy danych jest udokumentowanie szerokiego zakresu metod lokomocji VR, przy jednoczesnym ułatwieniu ich eksploracji i zidentyfikowanie luk w obecnych systemach, które mogą stworzyć możliwości na pojawienie się kolejnych.

„W rękach naukowców i praktyków narzędzie może dalej rozwijać dziedzinę
lokomocji, wspierać odkrywanie i tworzenie nowych metod oraz pomagać naukowcom radzić sobie z dużym zestawem atrybutów i technik w obszarze nieustannych innowacji, a ostatecznie stworzyć nowe techniki, które będą odpowiadać na wielkie wyzwania związane z lokomocją VR w nadchodzących latach” – podsumowują naukowcy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.