Wybierz Strona

WŚCIEKŁE PIĘŚCI

Dzisiaj rzucimy okiem na prostą gierkę z App Laba – Throwing Punches to typowa gra arcade’owa, za stworzenie której odpowiedzialny jest polski deweloper Krzysztof Wrona. W grze pokonujemy przeciwników za pomocą latających pięści.

ROZGRYWKA

Jak to w tego typu arcade’ówce, nie ma w niej żadnej fabuły – od razu jesteśmy wrzucani do samouczka i gra się rozpoczyna. Jak wspomniałem wyżej, naszym jedynym celem jest pokonać przeciwników wyrzucając przed siebie pięści. Pięściami można kierować w locie oraz blokować nimi ataki przeciwników, które symbolizowane są czerwonymi kształtami.

Postacią nie można się poruszać, a jedynie obracać wokół własnej osi. Starcia świetnie opisuje jeden z komentarzy użytkownika Kaduczek na stronie produktu: “When Rayman meets Superhot“ (“Kiedy Rayman spotyka Superhot”), dlatego, że mamy możliwość spowalniania czasu za pomocą przycisków na kontrolerze przez ograniczony czas.

Gra jest podzielona na kilka etapów z rozróżnieniem na 3 poziomy trudności. Przyjdzie nam się zmierzyć z robotami czy nawet wojownikami ninja, którzy atakują nas szerokimi cięciami. Zawartości może nie jest zbyt wiele ale twórca dodał również możliwość zastosowania różnych modyfikatorów, takich jak zwiększenie prędkości pięści czy wydłużenie spowolnienia czasu. Tytuł stawia na aspekt kompetytywny, ponieważ swoje osiągi możemy porównywać z innymi graczami na tablicy wyników.

 

Grafika tej produkcji jest prosta ale przy tym czytelna – nie ma co za wiele wymagać od jednoosobowego dzieła.

PODSUMOWANIE

Throwing punches to nieskomplikowana gra arcade’owa z rywalizacyjnym zacięciem. Została ona wyceniona na zaledwie 5 dolarów w sklepie Oculusa, więc jeśli chcecie wesprzeć polskiego programistę to zapraszamy do zakupu pod następującym linkiem Throwing Punches.

Throwing Punches

Throwing Punches
5.4

Zanurzenie się

4/10

  Wykonanie

  6/10

   Cena/Jakość

   6/10

    OCENA KOŃCOWA

    5/10

     Zalety

     • niski próg wejścia
     • prostota
     • ciekawa koncepcja
     • autor na bieżąco aktualizuje tytuł

     Wady

     • mimo wszystko zbyt podstawowa

     Zostaw odpowiedź

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.