Wybierz Strona

Wirtualna rzeczywistość w szkole

jakiego sprzętu i oprogramowania VR potrzebujemy w szkole?

Wiele szkół i dyrektorów podejmuje decyzje zakupowe, także dotyczące sprzętu i oprogramowania związanego z technologią wirtualnej rzeczywistości. W celu wsparcia tego procesu zapraszamy na spotkanie z niezależnymi ekspertami, organizowane przez Grupę Edukacja 3.0. Opowiedzą o swoich doświadczeniach w zakresie wykorzystania VR w pracy z uczniami, podzielą się opiniami na temat sprzętu i oprogramowania dostępnego na rynku, omówią wyniki badań dotyczące VR oraz podzielą dobrymi i złymi praktykami z wykorzystania VR w szkole.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 grudnia i jego początek planowany jest na godzinę 19:00. Wydarzenie ma charakter publiczny, a udział w nim jest bezpłatny. W pierwszej części (45 minut) wezmą udział:

dr Grzegorz Kata – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Psycholog, badacz i praktyk, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Doświadczenie badawcze i praktyczne nabywa w krajowych i międzynarodowych projektach naukowych i wdrożeniowych z zakresu edukacji i psychoprofilaktyki. W obszarze jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim nowoczesne technologie jako forma wsparcia w uczeniu się i rozwijaniu skuteczności w różnych rolach zawodowych, uwarunkowania zachowań ryzykownych młodzieży, działalność prospołeczna uczniów i dorosłych.

Odpowiada za koncepcję, działanie i rozwój Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” – dowiedz się więcej na jego temat.

Michalina Ignaciuk – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gdańsku

Pedagog, terapeuta pedagogiczny i diagnosta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gdańsku. Pracuje głównie z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, w tym z dysleksją, prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

Doktorantka Pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim oraz nauczyciel akademicki na kierunkach pedagogicznych w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Autorka edukacyjnego kanału na YouTube dotyczącego przede wszystkim dysleksji i nowych technologii – „Pedagog Michalina”. Współtwórczyni certyfikowanych warsztatów Terapeuta VR.

Więcej na temat Michaliny Ignaciuk i jej projektów dowiesz się z wywiadu, którego udzieliła naszej redakcji.

Marcin Wolski – Grupa EDUKACJA 3.0

Informatyk i przedsiębiorca. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i wdrożeniach IT oraz realizacji projektów szkoleniowych i badawczych (w tym współfinansowanych ze środków UE). Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji dzieci i dorosłych, w tym nauczycieli i seniorów w zakresie TIK, np. narzędzia biurowe, praca w chmurze, bezpieczeństwo w sieci, robotyka, programowanie, system LEGO Education).

Jest współautorem programu dla nauczycieli zawodu kierunków IT w ramach projektu „E-warsztat – doskonalenie nauczycieli zawodu kierunków IT”.

Od kilku lat zajmuje się wdrażaniem nowych technologii w placówkach edukacyjnych. Założył Ośrodek Badawczo-Rozwojowy „Edukacja 3.0”, w którym badane jest wykorzystanie nowych technologii w edukacji, w tym wpływ rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania.

W 2019 r. został wyróżniony poprzez umieszczenie na „Liście 100”, która obejmuje osoby wyróżniające się działalnością na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce. Dowiedz się więcej na temat Marcina Wolskiego.

Druga część spotkania (45 minut) poświęcona będzie rozmowie w szerszym gronie osób zainteresowanych wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości w edukacji.

Zarejestruj się do wydarzenia: https://webinar.trzyzero.edu.pl/

Celem spotkania jest wsparcie dyrektorów szkół w tworzeniu nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, by jak najefektywniej ją wykorzystywać z uczniami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.