Wybierz Strona

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH YOUTUBERÓW VR ZMIENIA SWÓJ KANAŁ W PROJEKT CHARYTATYWNY!

Pod koniec kwietnia Eric „For President” Morrill opublikował nowy film. Był on tylko trochę inny w porównaniu do jego zwykłych streamów, newsów i filmów, w których śledzi profesjonalistów i pozwala im przetestować wirtualne reprezentacje ich pracy lub hobby. Otóż Morrill ogłosił, że zmienia swój kanał w akcję charytatywną — dochody z przyszłych treści trafią do organizacji związanych z VR i AR.

Ci, którzy śledzą Morrilla, mogli wyczuć, że coś wisi w powietrzu. W poniższym filmie wyjaśnia, że ​​jest teraz w lepszym miejscu pod względem pracy. ”Życie zmienia się i z tego powodu masz dużo mniej czasu na robienie tego, co chcesz — na przykład na nagrywanie dużej ilości filmów. Znajdujesz jednak priorytety, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy ”.

Morrill jest szczery zarówno na swoim kanale yt, jak i na Twitterze, mówiąc o swojej frustracji związanej z przestrzeganiem trendów i pogoni za wiadomościami, zwłaszcza na YouTube. Chciał uniknąć na swoim kanale tego, co ogólnie prezentuje kultura gier w internecie.

„Kiedy po raz pierwszy zapoznałem się z wirtualną rzeczywistością, ogarnęły mnie pośpieszne myśli o wszystkim, czym może i czym nie może być. Na YouTube zaczęło pojawiać się coraz więcej treści dla rzeczywistości wirtualnej, niesamowite było zobaczyć, jak promienieje kreatywność. Niestety, filmy, które uwielbiam najbardziej, w których twórcy VR tworzą całe programy komediowe w VRChat, czy odtwarzają swoje ulubione sceny filmowe w NEOS, po prostu nie przyciągają tak do siebie, jak mogło się to wydawać na początku.”

W oczach Morrilla VR YouTube zmierza w tym samym kierunku co w przypadku pozaVRowych gier, choć szybko zwraca uwagę, że to nie jest niczyja wina — jest to pętla sprzężenia zwrotnego YouTube kierującego ludźmi w ten sposób. Nie wini twórców, ponieważ jest to lukratywne, spędzają ogromną ilość czasu i wysiłku i chcą być za to wynagrodzeni, a pójście pod prąd rzadko przynosi natychmiastowe korzyści.

Na kanale Morrilla nadal będzie można zobaczyć znajome treści, takie jak lista projektów VR i osób, które powinieneś wspierać. Od teraz jednak treści będą promować akcje związane z rozwojem AR i VR, zaczynając od debaty na żywo między twórcą YUR Fit Cix i deweloperem Pro Putt Ryanem Engle na temat wpływu Facebooka na rynek VR. Rozpoczyna się 7 maja o 1:30 czasu polskiego.

Na to pierwsze wydarzenie Morrill zbiera pieniądze dla XRSI – grupy zajmującej się badaniem standardów bezpieczeństwa i ochrony w VR i AR. „XR niesie ze sobą wiele możliwości i wiele ważnych obaw, a zrozumienie, jak mówić o bezpieczeństwie, czy to w rzeczywistości wirtualnej, czy też w programowaniu, jest bardzo ważne”. Filmy zawierają w opisach linki do stron z darowiznami. Morrill prosi widzów, aby nie przekazywali darowizn za pośrednictwem funkcji YouTube Superchat.

Każde wydarzenie odbywające się co dwa tygodnie będzie poświęcone innej organizacji charytatywnej. Morrill szuka osób, które poprawią edukację, pracują nad włączeniem społecznym dla niedoreprezentowanych grup i badają możliwości szkoleń i pracy m.in. w VR i AR.

A zatem przed nami wielkie zmiany. Morrill ma nadzieję zebrać ponad 50 000 dolarów podzielonych na te oddzielne darowizny.

„Na pewno będę tęsknić za pozostaniem na pulsie z wiadomościami VR, aby móc dzielić się szumem i podekscytowaniem, tym dreszczykiem zapału »gorącej prasy« związanym z nową historią. Istnieje pewien zastrzyk dopaminy, który wiąże się z zaangażowaniem społeczności. Niezależnie od tego, za czym będę tęsknić, zostawiam sprawy otwarte. Misja charytatywna polegająca na pozostawieniu swojego wpływu na społeczność VR jest tym, na czym mi zależy, ale jeśli pojawi się coś, co moim zdaniem powinno zostać powiedziane lub omówione, nadal mam swój kanał, aby to zrobić! ”

Paweł Łobanowski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.