Wybierz Strona

QUALCOMM i MICROSOFT

Nowa współpraca na polu XR

Podczas konferencji prasowej Qualcommu na CES 2022, firma ogłosiła partnerstwo z innym gigantem technologicznym – Microsoft, który zajmie się projektowaniem niestandardowych chipów AR i integrację platform oprogramowania.

Qualcomm i Microsoft wzmocniły dziś swoje rosnące relacje w przestrzeni XR, ogłaszając nowe partnerstwo. Podczas gdy Microsoft już polegał na Qualcomm i ich chipach Snapdragon, które wykorzystał w swoim najnowszym urządzeniu HoloLens 2, teraz firmy wskazują plany bliższej współpracy nad komponentami dla przyszłych urządzeń AR.

„Ta współpraca odzwierciedla kolejny krok we wspólnym zaangażowaniu obu firm w XR i metaverse,” powiedział Hugo Swart, wiceprezes XR w Qualcomm. „Główną strategią Qualcomm Technologies w zakresie XR zawsze było dostarczanie najnowocześniejszych technologii, specjalnie skonstruowanych chipsetów XR oraz wspieranie ekosystemu za pomocą naszych platform programowych i referencyjnych projektów sprzętowych. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Microsoftem, aby pomóc w rozszerzeniu i skalowaniu adopcji sprzętu i oprogramowania AR w całej branży.”

Konkretnie Qualcomm mówi, że będzie współpracować z Microsoftem nad opracowaniem niestandardowych układów AR, aby umożliwić produkcję energooszczędnych, lekkich okularów AR, które dostarczą bogatych i wciągających doświadczeń. Ponadto, ogłoszenie ujawnia plany integracji Microsoft Mesh – firmowego fundamentu XR dla wielu użytkowników – z narzędziami programistycznymi Qualcomm Snapdragon Spaces XR.

Qualcomm stał się wczesnym liderem w rozwijającej się przestrzeni XR, wykorzystując swoje doświadczenie w projektowaniu układów scalonych dla smartfonów, aby stworzyć układy Snapdragon XR1 i XR2, które obecnie zasilają większość wiodących samodzielnych urządzeń XR.

Najwyraźniej firma ma już XR3 chip w pracach, więc nie jest jasne, czy „niestandardowe chipy”, które wynikają z partnerstwa będą oznaczać, że Microsoft ma więcej do powiedzenia na temat tego, jak XR3 będą wyglądać, czy po prostu dostanie swój własny niestandardowy chip, wyłącznie dla własnych zastosowań w urządzeniach, takich jak HoloLens 3.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.