Wybierz Strona

ATMOS ARENA

SWARM otrzymuje tryb multiplayer

Deweloperzy Greensky Games rozwijają swoją najnowszą produkcję, jaką jest popularna na platformie Meta Quest strzelanka SWARM. Gra otrzymuje tryb multiplayer o nazwie Atmos Arena i już teraz możecie wypróbować ten rodzaj rozgrywki dzięki opublikowanej w zeszłym miesiącu becie na App Lab.

W latach 80 na automatach królowały gry z gatunku shoot’em up (lub po prostu shmup), w których celem gracza było strzelanie do wszystkiego, co się rusza na ekranie, samemu unikając pocisków i starając się pozostać przy życiu. Studio Greensky games postawiło przed sobą karkołomne zadanie – odświeżenie tego gatunku, przeniesienie go do wirtualnej rzeczywistości, przy okazji wzbogacając o elementy staroszkolnej, dynamicznej strzelanki FPS z innowacyjnym, akrobatycznym sposobem poruszania się po mapie.

Multiplayer zachowuje rdzeń rozgrywki Swarm, w którym gracze huśtają się po mapie za pomocą dwóch chwytaków (tak, jak w przypadku Yupitergrad) i wzbogaca grę o tryby wyścigu i deathmatch. Beta obsługuje do 10 graczy, choć jest jeszcze w fazie prototypowej, wykorzystując podstawowe wizualizacje i awatary – twórcy wciąż pracują nad ostatecznym awatarem.

Nasze plany co do multiplayera w Swarm są wielkie – wyobrażamy sobie ogromny otwarty świat, z różnymi grami (PvP, PvE i PvEvP), matchmakingiem opartym na umiejętnościach i zabawną warstwą społecznościową – podkreślają deweloperzy Greensky na swoim kanale Discord. – Do tej pory zbudowaliśmy bardzo małą, ale ważną część tej wizji i teraz otwieramy betę multiplayer SWARM dla wszystkich za darmo.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.