Wybierz Strona

ZŁOTA PIĄTKA QUEST: Horror show

ZŁOTA PIĄTKA QUEST: Horror show

UWAGA! Materiał i zawarte w nim propozycje wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników!


Wychodzimy do Was z kolejną piątką gier dostępnych na Oculus Quest, które to naszym zdaniem zasłużyły na uznanie. Tym razem zabieramy Was do świata dreszczowców, w którym zmierzymy się z własnym strachem.
Gry horror, bo to o nich będzie mowa, odnalazły się znakomicie w świecie VR, ponieważ to tu gracz tak naprawdę może zanurzyć się w rozgrywce i przeżyć prawdziwy koszmar.

1.The Walking Dead: Saints&Sinners


Pierwszoosobowa strzelanka w świecie hord nieumarłych plądrujących Nowy Orlean.
Styl graficzny będzie znany fanom Roberta Ricmana porzez serię komiksów jego autorstwa, czy gier przygodowych  wydanych przez studio Skybound, którego Rick jest właścicielem. 

Zostajesz wrzucony do świata The Walking Dead przez cały czas będąc wprowadzanym w szorstką i makabryczną rzeczywistość opanowaną przez zombie.
Uczucia podniecenia, paranoi i stresu składają się na jeden śmiercionośny koktajl, gdy próbujesz łupić, zabijać i przetrwać wydarzenia wokół ciebie.

Finezyjne rąbanie siekierą, czy dopychanie śrubokrętu w głowie zombie, dopełnione wszechobecną mgłą i muzyką trzymającą w napięciu sprawiają, że Walking Dead to nie tylko dobrze zbudowany horror ale też przykład jednej z najlepszych gier kiedykolwiek wydanych w VR.


2.DREADHALLS


Opracowana przez White Door Games Dreadhalls to mrożąca krew w żyłach pierwszoosobowa gra Rogue-like. Akcja toczy się w serii klaustrofobicznych podziemnych lochów. Jesteś uzbrojony tylko w latarnię, która rzuca umiarkowaną ilość światła na Twoje otoczenie. Abyś nie czuł się totalnie zdezorientowany, pomaga Ci mapa, która automatycznie rysuje korytarze i ślepe uliczki podczas eksploracji, generowanych ciągle od nowa labiryntów.

Tuż przed tobą w ciemności czają się wiedźmy, gobliny i ogry. Niepokojące odgłosy, złowrogi oddech na karku, czy w końcu spotkanie z jednym z tych potworów może być całkowicie przerażające.
Gra wywołuje poczucie bezsilności – często nie masz innego wyjścia, jak tylko uciec, ukryć się, a być może zgasić swoją latarnię. Właśnie – pamiętaj również o poziomie oleju, jeśli nie chcesz żeby ogarnęła Cię ciemność.

Zainspirowana gatunkami survival horroru i roguelike, Dreadhalls została wydana w pełnym dostępie już w 2015 roku na platformę GEAR VR, a także była jednym z hitów na pierszym Oculus DK1. 
Dreadhalls doskonale pasuje do prezentacji VR dziewiczym graczom – trzeba pamiętać jednak, że to intensywne i przerażające doświadczenie, nie dla osób o słabym sercu.


3.DROP DEAD


Jednym z najbardziej znanych tytułów arkadowych późnych lat 90. był House of the Dead – zręcznościowa strzelanka, w której walczyłeś z falami nieumarłych wrogów, przechodząc przez zabawne, dynamiczne etapy. Drop Dead: Dual Strike Edition wydaje się być wersją HotD, symulującą jej podstawową mechanikę. Wraz z wprowadzeniem VR dodaje warstwy, które są niezaprzeczalnie kluczowe dla doświadczenia gry.

Jesteś agentem, który próbuje powstrzymać złego doktora Moneya, który spowodował apokalipsę zombie. Łączysz siły z byłym agentem CIA, aby stawić czoła złemu mózgowi.

Drop Dead zawiera pełną, wieloetapową kampanię, a także multiplayer (do trzech graczy) co-op. Dual Strike dodaje wsparcie dla broni dwuręcznej, a także szeregu broni do walki wręcz, takich jak kosy, topory i widły.

Nie jest to co prawda horror w pełnym tego słowa znaczeniu. Gra w świecie wygłodniałych zombie może jednak przysporzyć graczom chwile grozy.
Solidna, płynna wydajność i dokładne celowanie sprawiają, że jest to świetna zabawa, a nowe misje i zupełnie nowy tryb dla wielu graczy dodają wiele wartości odświeżonej wersji Drop Dead.
Co więcej, jest to doskonały hołd dla klasycznych gier z lekką bronią.


4.LIES BENEATH


Lies Beneath to pełna akcji gra survival horror dla jednego gracza, wydana przez Oculus Studios i opracowana przez Drifter Entertainment – ten sam zespół, który stoi za strzelanką na PCVR Gunheart. Świat gry jest opanowany przez wyjątkowy asortyment potworów: od prostych zombie i macek po większe potwory, jak pająki złożone z odciętej ludzkiej głowy i rąk.

Wszystko w Lies Beneath jest przedstawione tak, jakby to był mroczny komiks w stylu noir.
Wcielasz się w Mae, studentkę college’u, która dorastała w odizolowanej wiosce rybackiej Slumber na Alasce. Pewnej nocy ojciec odwozi Cię do domu, kiedy ktoś nagle rzuca się przed samochód. Traci kontrolę, a po katastrofie ojca Mae nigdzie nie ma.
Jedynym znakiem jest ślad krwi prowadzący z wraku auta.

Dzieło to jest niewątpliwie jednym z najlepszych wizualnie, zarówno z technicznego, jak i artystycznego punktu widzenia.
Jeśli chodzi zaś o budowanie poczucia horroru, Lies Beneath jest jednym z lżejszych dzieł w swoim gatunku. Ponieważ prawie zawsze masz pod ręką broń, jest tu o wiele więcej walk niż w The Exorcist: Legion VR, czy Face Your Fears 2.


5.FIVE NIGHTS AT FREDDY’S: HELP WANTED


Help Wanted to zbiór klasycznych i oryginalnych minigier osadzonych w uniwersum Five Nights at Freddy. Seria już w wersji komputerowej (początkowo jako gra on-line) cieszyła się ogromną popularnością. W grze wcielasz się w rolę nocnego dozorcy sieci pizzerii. Gdy gasną światła, zrobotyzowane postacie lubią poruszać się po restauracji, tworząc chaos i robiąc wszystko, aby dotrzeć do Ciebie przed wschodem słońca.

Korzystając z kamer monitoringu, przełączników do drzwi i innych gadżetów do Twojej dyspozycji, musisz trzymać intruzów na dystans.
Każda rozgrywka jest inna, ponieważ nigdy nie pójdą oni tymi samymi ścieżkami. Zwykle też pracujesz z ograniczoną mocą, więc znaczącą rolę odgrywa zarządzanie zasobami. Efektem tego jest mieszanka ciągłego budowania napięcia i pokręconej gry w chowanego.

Głównym czynnikiem, który sprawia, że ​​Five Nights at Freddy’s VR jest tak udana, jest tempo i ogólny format dostarczania wrażeń. Każda mijająca chwila, w której czegoś nie robisz, oznacza wzrost prawdopodobieństwa, że ​​wydarzy się coś złego.
Im bardziej napięta jest atmosfera, tym bardziej jesteś sparaliżowany strachem i tym silniejsze stają się objawy Twojego przerażenia.


Powyższe propozycje, to wierzchołek góry, jaką jest lista pozycji w klimacie Horror, dostępnych na Oculus Store, Steam i SideQuest. Oprócz wspomnianego Egzorcysty i Face of Fears, można wyróżnić również takie tytuły jak Arizona Sunshine, The Room VR: A Dark Matter, czy Blair Witch Project.
Oczywiście, biorąc pod uwagę tempo, w jakim przybywa gier na platformę natywną Oculusa, możemy być pewni, że lada moment którzyś z deweloperów przygotują nam kolejne przerażające doświadczenie.


UWAGA! Materiał i zawarte w nim propozycje wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników!


SPRAWDŹ TAKŻE

POZOSTAŁE PIĄTKI:

POWIĄZANE ARTYKUŁY VR POLSKA:

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.