Wybierz Strona

ZŁOTA PIĄTKA QUEST: Śledzenie dłoni

ZŁOTA PIĄTKA QUEST: Śledzenie dłoni


Śledzenie dłoni – funkcja umożliwiająca nawigację w wirtualnej przestrzeni poprzez wykorzystanie dłoni użytkownika. Zastępuje tradycyjne kontrolery a system gestów – poszczególne przyciski. Daje to nowe możliwości w grach i aplikacjach, co wykorzystują producenci przy tworzeniu takich tytułów jak Elixir, czy Richies Plank Experience. W ramach zestawienia pozwolimy sobie na wyróżnienie pięciu tytułów wykorzystujących tę funkcję:

Poradnik odnośnie uruchomienia trybu HandTracking oraz ogólny opis funkcjonalności znajdziecie tutaj.


#HANDLABPHYSIC #WALTZOFTHEWIZARD #CUBISM #THECURIOUSTALEOFSTOLENPETS #RPSCHAMPIONSHIP


1. HAND PHYSICS LAB

Laboratorium pokazuje wszystko, co ma do zaoferowania śledzenie dłoni w Oculus Quest. Oparta na fizyce gry Holoception, bezkonkurencyjna pod względem liczby eksperymentów i koncepcji. Przy pełnej kontroli nad swoimi dłońmi i palcami, wchodzisz w interakcje z otoczeniem, przedmiotami i doświadczeniami.

Upewnij się, że masz włączoną funkcję śledzenia dłoni i znajdujesz się w jasnym pomieszczeniu. Odkrywaj interakcje z rękami, uczestnicząc w różnych scenach. Obsługuj narzędzia i urządzenia, maluj, strzelaj do manekinów, eksperymentuj z kwasem i laserami, a nawet walcz z polami siłowymi i grawitacją. Mnóstwo przełączników pozwoli ci dostosować modyfikatory do twoich rąk i otoczenia. 

Dennys Kuhnert pracuje nad Laboratorium od czasu, kiedy Oculus umożliwił funkcję śledzenia dłoni. Na rynku nie ma obecnie nikogo innego, kto równałby się dokładnością, interaktywnością i wyobraźnią do tworu studia Holonautic. Ponadto, jak niewiele aplikacji w SideQuest, zasługuje na to aby konkurować z ofertą oficjalnego sklepu Oculus.


2. WALTZ OF THE WIZARD

Reprezentant jednej z pierwszych generacji gier VR, po aktualizacjach staje się jedną z pierwszych gier, które wzbogacają rozgrywkę o możliwość śledzenia ruchu dłoni. Jeśli kiedykolwiek chciałeś, aby rzeczy znikały za jednym magicznym pstryknięciem palców – to doświadczenie dla Ciebie.

Waltz of the Wizard to świat pełen magii, która pozwala poczuć w sobie nadludzkie moce. Połącz tajemne składniki we wrzącym kotle i uwolnij kreatywną lub destrukcyjną magię w całkowicie interaktywnym otoczeniu. Rozwiązuj zagadki, walcz ze starożytnymi strażnikami i podróżuj w nowe miejsca pełne szczegółów i niezapomnianej atmosfery. 

Twórcy z Aldin Dynamics, zamiast narracji i celu do osiągnięcia, stawiają na dowolność działań i pełną interakcję z otoczeniem. Gra śledzi twoje działania i nagradza cię trofeami. Oferuje pełno kreatywnych możliwości, co jest wspaniałym sposobem na pokazanie funkcji sterowania ruchem dłoni użytkownika.


3. CUBISM

Rzuć wyzwanie swojemu umysłowi w kubizmie, zwodniczo prostej grze logicznej, w której składasz coraz bardziej złożone kształty z kolorowych bloków. Zanurz się w środowisku zen, rozwiązując 60 zagadek, które wystawią na próbę umiejętności myślenia przestrzennego.

Zainspirowana drewnianymi łamigłówkami jak kostka Bedlam, gra idealnie pasuje do świata VR. Cechuje ją minimalistyczna stylistyka, w której można zanurzyć się podczas łamigłówki. Wymaga od Ciebie również zręczności przy rozwiązywaniu zagadek przestrzennych.

Kubizm został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej chwytliwy. Gracze uczą się podstawowej mechaniki w ciągu 10-30 sekund, rozwiązując pierwszą zagadkę. Dzięki temu jest to świetna gra dla nowicjuszy w VR, z szybko rosnącym poziomem trudności i zawiłością zagadek. Warto wspomnieć, że gra została stworzona przez samodzielnego dewelopera Thomasa Wan Bouwela.


4. THE CURIOUS TALE
OF THE
STOLEN PETS

Przeżyj interaktywną opowieść o dziecięcym zdumieniu. Pomóż swojemu dziadkowi rozwiązać tajemnicę skradzionych zwierzaków, odkrywając wspaniałe miniaturowe światy stworzone od podstaw dla VR. Użyj suszarki do włosów aby stopić śnieg w zimowym krajobrazie lub przeszukaj wrak statku pirackiego, częściowo ukrytego pod powierzchnią!

Twoim głównym celem do ukończenia każdego poziomu jest odnalezienie wielu ukrytych zwierząt. Wchodzisz w interakcję z różnymi światami, obracasz otoczenie i manipulujesz jego elementami. Rozwiązując łamigłówki i znajdując zwierzaki, a także ukryte monety na każdym poziomie, odblokujesz następny świat i będziesz mógł kontynuować rozgrywkę.

The Curious Tale of the Stolen Pets zawiera jedną z najlepszych prezentacji śledzenia ruchu dłoni w grze VR, jakiej można doświadczyć z Oculus Quest. Każdy świat jest wyjątkowy, pełen zabawnych interakcji. Warto zwrócić też uwagę na kolory i szczegółowość, które wzbogacają atmosferę opowiadania.


5. RPS CHAMPIONSHIP

Na koniec gra, którą znają ludzie na całym świecie. Przypuszcza się, że forma pojedynku pochodząca z Chin pojawiła się już ponad 2200 lat temu. Doczekała się wielu wersji, a od niedawna możemy w nią grać w wirtualnej przestrzeni. Z całą pewnością nie jest to najbardziej rozbudowana gra ale to właśnie w prostocie leży jej sedno.

Klasyczna gra Papier Kamień Nożyce doczekała się nowego poziomu immersji. W minimalistycznej przestrzeni, używając do gry prawej dłoni, stajemy do walki z przeciwnikiem. Do wyboru masz trzy rodzaje „broni”- papier owija kamień; nożyce tną papier; kamień tępi nożyce.

Gra znalazła miejsce w naszym zestawieniu ze względu na jej prostotę. Dzięki znajomości zasad nawet największy nowicjusz jest w stanie podjąć wyzwanie – przy okazji doświadczając możliwości funkcji śledzenia ruchu dłoni, bez odciągającej uwagi skomplikowanej fabuły rozgrywki.


Powyższą piątkę można oczywiście uzupełnić o kolejnych 10-15 pozycji. Między innymi interaktywne historie The Line i Gloomy Eyes, symulator gry na pianinie VRtuos, alternatywne biuro Virtual Desktop, rozwijającą się Might of the Gods: Sun Shard czy chociażby Job Simulator. Funkcja jest w kręgu zainteresowań wielu deweloperów, stąd też możemy się spodziewać coraz szerszej listy gier i aplikacji z wykorzystaniem Hand Tracking.


#HANDLABPHYSIC #WALTZOFTHEWIZARD #CUBISM #THECURIOUSTALEOFSTOLENPETS #RPSCHAMPIONSHIP


SPRAWDŹ TAKŻE

POZOSTAŁE PIĄTKI:

POWIĄZANE ARTYKUŁY VR POLSKA:

O autorze

2 komentarze

  1. Avatar

    Bardzo fajny wpis, sprawdze to i owo z propozycji!

    Odpowiedz
  2. Avatar

    🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.