Wybierz Strona

Epic VR ma umowę z Toyotą

Twórca aplikacji VR/AR wesprze proces szkoleniowy koncernu motoryzacyjnego!

Epic VR, doświadczony Software House VR/AR, nawiązał współpracę z Toyotą.
Spółki podpisały umowę na mocy której Epic VR przygotuje rozwiązanie VR dla znanego koncernu motoryzacyjnego. Aplikacja wykorzystywana będzie do wsparcia wewnętrznych szkoleń pracowników Toyoty. Jednocześnie Epic VR rozwija swoją działalność na rynku gier, obecnie pracuje nad swoją grą survivalową w technologii VR.

Cieszymy się, że do grona naszych partnerów biznesowych dołączyła globalna marka motoryzacyjna Toyota. W ramach nawiązanej współpracy i zawartej umowy zrealizujemy projekt aplikacji VR, która będzie wspierać wewnętrzne szkolenia pracowników koncernu motoryzacyjnego. W aplikacji skupiamy się na pokazaniu skutków potencjalnych błędnych decyzji – informuje Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.

Wirtualna rzeczywistość zyskuje coraz większą popularność w projektach szkoleniowych ze względu na umożliwianie realnych odtworzeń potencjalnych zagrożeń. – W projekcie dla Toyoty skupimy się na zademonstrowaniu w praktyce popełnionego błędu, wraz ze wszystkimi skutkami, jakie może on mieć dla końcowego odbiorcy produktu, jakim jest samochód. Obecnie jesteśmy na finalnym etapie prac nad aplikacją – mówi Adrian Łapczyński.

To nie jedyny projekt Epic VR dla branży motoryzacyjnej. Spółka zrealizowała już rozwiązanie dla Mitsubishi. Był to projekt promocyjny, w którym każdy mógł doświadczyć wirtualnej przejażdżki nowym, niedostępnym jeszcze wówczas w Polsce, modelem samochodu.

Epic VR od lat rozwija swoje kompetencje w obszarze szkoleniowym. Wyspecjalizowani pracownicy firmy dostarczają zaawansowane rozwiązania m.in. dla branży lotniczej, kopalni, jak i branży medycznej. Spółka dywersyfikuje swoją działalność również o rynek gier VR. Obecnie Epic VR pracuje nad grą survivalową pod roboczym tytułem Reptile Park VR na platformy Oculus Quest i Steam VR. W produkcji przeplatać się będą motywy współczesne i elementy sci-fi. Tytuł dostępny będzie w trybie dla jednego gracza, jednak spółka nie wyklucza wprowadzenia trybu multiplayer po premierze.

W portfolio studia są także projekty, takie jak: Metro VR, czy gra Stock Prestige VR, w której gracz wspina się po najbardziej rozpoznawalnych budynkach na świecie, od Burj Khalifa, poprzez Empire State Building, aż po Wieże Eiffla.

Spółka w 2022 roku planuje dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

O spółce:

Epic VR to doświadczony producent oprogramowania VR/AR działający na rynku wirtualnej rzeczywistości od 2013 roku. Spółka tworzy aplikacje VR i AR, filmy 360, , rozwiązania szkoleniowe VR czy wspierające sprzedaż i marketing. EPIC VR pracuje aktualnie nad autorskimi grami VR. W akcjonariacie spółki znajdują się m.in. Arts Alliance oraz PlayWay.

W 2022 roku EPIC VR planuje debiut na rynku NewConnect.

Komunikat prasowy opublikowany dzięki uprzejmości Inner Value oraz EPIC VR

Trackbacks / Pingbacks

  1. Epic VR realizuje projekt dla KGHM | VR Polska - […] na komputery PC, jak i mobilne gogle VR typu Oculus Quest. Niedawno spółka poinformowała o nawiązaniu współpracy z Toyotą,…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.