Wybierz Strona

Fotorelacja z pierwszego dnia PGA 2016

Wczoraj rozpoczęły się targi Poznań Game Arena 2016 – wyjątkowa 3-dniowa impreza przeznaczona dla graczy. W tym roku jest ona swego rodzaju rajem dla ludzi chcących posmakować wirtualnej rzeczywistości. Prezentowane aplikacje na różne typy gogli nie ograniczają się tylko do gier. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z pierwszego dnia 😉
Samsung na swoim stanowisku prezentuje możliwości zwiedzania świata za pomocą technologii VR. Przy stanowisku GoPro można zapomnieć, że jest się w centrum tętniącej życiem hali targowej i przenieść się na teren sportowych rozrywek w górach lub na pustyni, zaś firma Curious Element przygotowała podróż windą po biurowcu opanowanym przez zombie.
Na stanowisku Play możemy przelecieć przez  miasto zabijając potwory (przy pomocy gogli HTC Vive, kontrolerów oraz wygodnego wiszącego fotela), a także zrobić sobie zdjęcie w 360 stopniach, które potem możemy obejrzeć na stronie www.pga360.pl.
Dość nietypową grą typu escape room, wymagającą współpracy gracza spoza rozgrywki w świecie VR, jest gra Heist, którą można testować przy pomocy gogli Samsunga i specjalnego urządzenia przygotowanego dla współgracza bez gogli.
Kolejną wciągającą grą, którą warto sprawdzić ze względu na mechanikę, jest multiplayerowa gra Overflight, gdzie jako pilot samolotu strzelamy do innych samolotów znajdujących się w naszej strefie lotu. pga_2016-foto-day1-10
Istnieje także możliwość zagrania w jedną z misji gry AliceVR, gdzie możemy poczuć jak to jest teleportować się w wirtualnej rzeczywistości.
Nie można zapomnieć o odwiedzeniu stanowiska Sony Playstation, gdzie na wypróbowanie czekają m.in. takie gry jak: RIGS, Robinson: the Journey, Until Dawn: Rush of Blood czy EVE: Valkyrie.
Warth of Loki to gra Indie, która pokazuje kolejne możliwości wykorzystania VR do gier.
Dodatkowym atutem wizyty na PGA dla  fanatyków VR jest fakt, że w ramach biletów na targi można udać się na GIC (Game Industry Conference) i posłuchać interesujących wykładów dotyczących tworzenia aplikacji i gier VR.
To tyle zdjęć z piątku, postaramy się aby dziś (sobota) było ich nieco więcej i wcześniej 😉

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.