Wybierz Strona

PIMAX REALITY 12K QLED

NOWY SAMODZIELNY HEADSET W CZWARTYM KWARTALE 2022

Podczas konferencji Pimax Frontier firma ogłosiła Reality 12K QLED, zupełnie nowy, samodzielny headset VR za 2399 dolarów z rozdzielczością 5.7K na oko i zdumiewającym 200-stopniowym horyzontalnym polem widzenia.

Reality będzie wykorzystywać podwójne panele LCD 5620×2720 200Hz HDR z podświetleniem Mini LED i warstwą kropek kwantowych. Kiedy tradycyjne małe panele LCD wykorzystują pojedyncze podświetlenie całego wyświetlacza, Mini LED wykorzystuje tysiące maleńkich elementów LED, zapewniając poziom kontrastu zbliżony do OLED – choć z pewnym kompromisem w postaci poświaty. Warstwa kropek kwantowych powinna zapewnić niezwykle szeroki zakres kolorów, który według Pimax przewyższa nawet OLED.

Pimax twierdzi, że Reality wykorzysta złożoną konstrukcję soczewki łączącą element fresnela i asferyczny, aby uzyskać zalety obu tych elementów. Firma twierdzi, że zniekształcenia geometryczne widoczne w widoku peryferyjnym w jej obecnych produktach nie będą już występować w Reality. Pole widzenia wynosi 200 stopni w poziomie i 135 stopni w pionie, co pokrywa większość pola zasięgu ludzkiego wzroku.

Cztery kamery na przednich krawędziach Reality są wykorzystywane do śledzenia headsetu i jego kontrolerów podobnych do Oculus Touch – lub Twoich rąk.

Dzięki współpracy z firmą Tobii, zestaw będzie posiadał zintegrowane kamery śledzące ruchy gałek ocznych, które będą odpowiedzialne za automatyczną regulację separacji soczewek i dynamiczne renderowanie.

ZOBACZ OFICJALNĄ ZAPOWIEDŹ PIMAX REALITY 12K QLED
(polecamy również obejrzeć całą konferencję Pimax Frontier):

Układ kamer na spodzie i po bokach gogli ponoć umożliwia również śledzenie wyrazu twarzy i pełne śledzenie ciała. W pełni autonomiczne śledzenie ciała byłoby pierwszym w branży – jest to coś, co do tej pory było widziane tylko w pracach badawczych.

Reality będzie obsługiwać dwa oddzielne tryby PC VR. Standardowa metoda wysyła klatki przez istniejącą sieć Wi-Fi, podobnie jak Oculus Air Link czy Virtual Desktop – choć nie jest jasne, jak dobrze będzie to działać w tej rozdzielczości. “Tryb wysokiej wierności” wykorzystuje światłowód lub dedykowany nadajnik WiGig 2 (802.11ay) dla połączenia o znacznie większej przepustowości, przypuszczalnie sprzedawany oddzielnie.

Jeśli nie posiadasz jeszcze wysokiej klasy komputera do gier, Pimax planuje sprzedaż konsolopodobnej „Stacji VR”, prefabrykowanego komputera ze zintegrowanym adapterem WiGig 2, który współpracuje wyłącznie z goglami Pimax Reality.

Reality będzie korzystać z tego samego procesora Snapdragon XR2 co Oculus Quest 2. Dodatkowy wentylator chłodzący i dynamiczne renderowanie foveated oznaczają, że powinien on przewyższyć Quest 2, ale renderowanie klatek 4K przy jednoczesnym przetwarzaniu 11 kamer wydaje się trudne do wykonania.

W trybie całkowicie autonomicznym, Pimax twierdzi, że rozdzielczość Reality jest ograniczona do poniżej 4K na oko, pole widzenia do 150 stopni w poziomie, a częstotliwość odświeżania do 120Hz. Pimax zapowiedział również dwie samodzielne gry, Ragnarok i Hyperstacks, zachęcając jednocześnie innych zainteresowanych deweloperów do kontaktu.

Pimax twierdzi, że Reality 12K QLED rozpocznie wysyłkę w Q4 2022, a zamówienia przedpremierowe zostaną otwarte latem. Właściciele urządzeń Pimax będą mogli wymienić swoje obecne headsety w zamian za zniżkę równą pierwotnej cenie zakupu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.