Wybierz Strona

Live Motion Games SA zawarła umowę z Epic VR

na port gry Builder Simulator do świata wirtualnej rzeczywistości

Builder Simulator, jeden z autorskich tytułów notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games SA, pojawi się także w wersji VR. Twórca symulatora budowy domów zawarł umowę ze spółką Epic VR – doświadczonym specjalistą z rynku Virtual Reality – na stworzenie portu, który przeniesie produkcję do świata wirtualnej rzeczywistości. Premiera gry w jej podstawowej wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r.

W Builder Simulator gracz jest prowadzony za rękę od zbrojenia, przez budowę zaprawy, po stawianie cegieł do budowy różnego rodzaju domów. Premiera gry w wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r., na styczeń 2022 zespół Live Motion Games SA zapowiedział wydanie prologu do gry.

Builder Simulator to nie pierwszy projekt od Live Motion Games SA, który zostanie przeniesiony na platformy wirtualnej rzeczywistości. W lipcu br. producent gier zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie VR-owego portu gry do Train Station Renovation, flagowej produkcji studia. Symulator renowacji stacji kolejowych i pociągów trafił do sprzedaży w kwietniu 2020 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem graczy – w niespełna dobę od premiery zwróciły się wszystkie poniesione koszty produkcyjne.

Współwydawcą obu tytułów jest notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay S.A.

Builder Simulator to idealna gra dla tych osób, które chcą poczuć trud budowy domu i poczuć złożoność takiego przedsięwzięcia. Cały czas nanosimy jeszcze ostatnie poprawki i szlify przed premierą. Ponad 280 tys. osób zagrało w wersję demonstracyjną, dzięki czemu zebraliśmy obfity feedback od graczy. To pozwala nam, jeszcze przed wydaniem gry, nanosić zmiany i poprawki, których społeczność oczekuje – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.

Za wykonanie portu odpowiadać będzie Epic VR, producent gier VR i zarazem doświadczony Software House VR/AR. Równolegle do produkcji i wydawania gier VR, spółka dostarcza ,,szyte na miarę’’ zaawansowane rozwiązania dedykowane m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej.

– Builder Simulator wpisuje się w coraz popularniejszy trend gier z gatunku symulatorów. Wydanie tej gry w formie VR pozwoli na przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do świata gry. To zwiększy atrakcyjność tytułu, ponieważ wirtualna rzeczywistość daje zupełnie nowe, zaawansowane możliwości grania, w przeciwieństwie do jakichkolwiek innych urządzeń tradycyjnych (konsol czy komputerów PC) – ocenia Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.

Builder Simulator znajduje się obecnie wśród 14 polskich gier sklasyfikowanych w pierwszej 100 rankingu Global Top Wishlist platformy Steam, czyli listy najbardziej oczekiwanych premier.

Komunikat prasowy opublikowany dzięki uprzejmości Inner Value, Live Motion Games SA oraz Epic VR

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.