Wybierz Strona

FACEBOOK I JEGO METAVERSE

10000 nowych pracowników i zmiana nazwy firmy

Facebook, który już zatrudnia około 60000 osób, ogłosił masową ofertę pracy w celu uzyskania przewagi w budowaniu metaverse. Firma twierdzi, że w przeciągu 5 lat zatruni 10000 nowych pracowników, wszystkich w UE.

Dodatkowo z doniesień medialnych możemy dowiedzieć się o planach na zmianę nazwy firmy. Może mieć to związek z budowaniem metaverse, jak i ogromnymi ambicjami giganta na bycie postrzeganym, jako coś więcej, niż media społecznościowe.

Metaverse jest luźno zdefiniowany jako rodzaj immersyjnego internetu, gdzie wirtualne doświadczenia i światy zachowują pewien poziom łączności, interoperacyjności i tożsamości (tj. wspólny awatar). Facebook wierzy, że metaverse, wraz z AR i VR, reprezentują to, co często nazywa „następną platformą obliczeniową”.

„Żadna firma nie będzie właścicielem i operatorem metaverse. Podobnie jak w przypadku Internetu, jego kluczową cechą będzie otwartość i interoperacyjność” – napisała firma. „Wprowadzenie tego w życie będzie wymagało współpracy i współdziałania pomiędzy firmami, deweloperami, twórcami i decydentami. Dla Facebooka będzie to również wymagało ciągłych inwestycji w produkty i talenty technologiczne.”

10000 MIEJSC PRACY

W tym celu firma planuje zwiększyć zatrudnienie o prawie 17%, tworząc nowe, wysoko wykwalifikowane miejsca pracy, które będą wspierać jej wysiłki związane z metaverse. Poza wyścigiem w kierunku swojej wizji następnej platformy obliczeniowej, ogłoszenie o pracę jasno pokazuje inny priorytet — wzrost wpływów politycznych firmy w UE.

Firma wierzy, że „UE ma ważną rolę do odegrania w kształtowaniu nowych zasad w Internecie. Europejscy decydenci odgrywają wiodącą rolę we wprowadzaniu europejskich wartości, takich jak wolność słowa, prywatność, przejrzystość i prawa jednostki do codziennego funkcjonowania w internecie.”

ZMIANA NAZWY FIRMY

Jak wynika z doniesień medialnych, Facebook Inc. chce zmienić nazwę, aby jeszcze bardziej odzwierciedlić swoje skoncentrowanie na budowie metaverse, jak i podkreślić ogromne ambicje na bycie postrzeganym, jako coś więcej, niż tylko media społecznościowe.

Może mieć to związek również z deszczem regulacji i usta dotyczących praktyk biznesowych korporacji. Facebook, jako serwis najprawdopodobniej zostanie na swoim miejscu i jako jedna z flagowych aplikacji ma trafić pod skrzydła marki-matki. Posiadanie innej marki macierzystej może ochronić przed przeniesieniem negatywnych skojarzeń do nowej marki lub innych, które są w kieszeni Facebooka.

Jakie są faktyczne plany firmy, o tym pewnie dowiemy się nieco więcej podczas konferencji Facebook Connect, która odbędzie się już 28 października. Dołącz do wydarzenia i śledź nasze kanały, aby być na bieżąco z informacjami na temat metaverse Facebooka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.