Wybierz Strona

Graj w gry dla Oculusa na swoim Cardboardzie

Graj w gry dla Oculusa na swoim Cardboardzie
Graj w gry dla Oculusa na swoim Cardboardzie

Polska po raz kolejny przeciera szlaki jeśli chodzi o tani sposób na zabawę w wirtualnej rzeczywistości. Dzieje się tak za sprawą aplikacji RiftCat, która jest swego rodzaju odpowiednikiem Steama dla VR. Posiada ona szereg ciekawych opcji, jak zbieranie gier z Oculusa w jednym miejscu i pobieranie ich wprost z aplikacji oraz udostępnianie swoich gier innych.

Najciekawszą jednak opcją, na którą czekało wielu jest VRidge, czyli odpalanie gier natywnie wspierających Oculus Rift na nieporównywalnie tańszych Cardboardach. Aplikacja umożliwia odpalanie gier z biblioteki, a także z poza programu, chociaż w przypadku tych drugich problemy uniemożliwiają ich uruchomienie. W chwili obecnej odpalanie tych pierwszych też nie jest pozbawione wad i przed naszymi oczami często przewijają się różnorakie artefakty, a sama apka ma tendencję do dosyć częstego crashowania się. Miejmy jednak na uwadze to, że jest to dopiero wersja beta i trzymajmy kciuki za prężny rozwój aplikacji.

Sama aplikacja jest obecnie darmowa i można ją pobrać tutaj. Za pełną wersję aplikacji przyjdzie nam zapłacić ok. 10 dolarów.

Podziękowanie lecą do członków naszej grupy na Facebooku Jacka Szy za informacje o programie oraz do Kacpra Gajewskiego za jego test.

P.S. Ludzie gadają, że ekipa odpowiedzialna za Dreamz.VR chciałaby podjąć z RiftCat współpracę, ale na ten moment cii…

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)