Wybierz Strona

Minecraft VR – wirtualna klockowa rzeczywistość

Minecraft VR – wirtualna klockowa rzeczywistość
minecrift

Microsoft zapowiedział, że po długich bojach Minecraft VR będzie gotowy na premierę Oculus Rift. Przyszłość tego projektu stanęła pod znakiem zapytania, gdy twórca gry Notch ogłosił wstrzymanie prac na wieść o tym, że Palmer Luckey sprzedał swoją firmę Facebookowi za kwotę 2 mld dolarów. Persson uznał on, że ojciec Oculusa się „sprzedał” i nie jest już niezależnym twórcą. Palmer skomentował wtedy sprawę, nazywając Notcha „obrażalskim dzieciakiem”.

Spory zostały jednak zażegnane i projekt zostanie wydany przy czym Microsoft zapowiada, że ich gra będzie jednym z najlepszych dostępnych przeżyć VR i pomimo „klocowatej” grafiki zapewni niespotykaną dotąd immersję. Firma zastrzega przy tym, że doświadczenie będzie zupełnie inne niż na ich autorskim projekcje HoloLens, gdzie będziemy kontrolować kanciasty świat z perspektywy boga.

Wersja na VR będzie posiadała kilka ciekawych opcji. M.in. podążający za nami i łatwo dostępny HUD co ma rozwiązać z najbardziej drażniących problemów VR oraz możliwość przełączenia gry na tryb widoku na dużym wirtualnym telewizorze, gdy preferujemy grę w salonie.

Do tej pory w Minecrafta w wirtualnej rzeczywistości mogliśmy się bawić za pomocą moda dostępnego tutaj.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)