Wybierz Strona

Hykker VR 3D Glasses – Recenzja Gogli VR z Biedronki! Czy warto?

Hykker VR Glasses. Pierwsze okulary wirtualnej rzeczywistości, które wylądują w biedronce. Klękajcie narody, polerujcie crocsy i nakarmcie karpie, bo już od 28 listopada za jedyne 39,99 Hykker pozwala wam wejść do świata VR.

No właśnie – tylko w jakim stylu? Mówiliśmy już o tym w filmie poniżej, ale chyba z dniem „premiery” warto co nie co przypomnieć :).

Opakowanie

W opakowaniu znajdziemy oczywiście same gogle, kartę gwarancyjną, dodatkowe pianki mocujące oraz instrukcję (dostępną także elektronicznie tutaj). I to jest bardzo przyjemny dodatek. Brakuje tu niestety informacji o aplikacjach, ale wszystko w kwestii konfiguracji jest ładnie opisane – krok po kroku :).

gogle-vr-czarne-2

Jakość Wykonania

Zanim zaczniemy opowiadać o goglach – nie ma co tu ukrywać – są to rebrandowane VR Boxy, choć tych jeszcze na kanale nie recenzowaliśmy, więc jest ku temu świetna okazja. Po wzięciu gogli do rąk możemy zauważyć solidną budowę, ale i wagę – gogle ważą sporo i dość mocno ciążą podczas użytkowania, choć utrzymywane na głowie są przy pomocy trzech regulowanych pasków, którym nie mam nic do zarzucenia. Gąbka wykonana jest z oddychającego, wygodnego materiału, który przy odrobinie modyfikacji mógłby być wymienialny – szkoda, że tak się nie stało. Gogle dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

gogle-vr-czarne-3

 

Na froncie mamy pokrywę odsłaniającą aparat włożonego telefonu, natomiast z boku znajduje się szufladka, którą wysuwamy i montujemy w niej smartfona. Problem z szufladką jest dość zasadniczy – większe telefony mają tendencję do wypadania, lub jak w przypadku mojego ZenFone 2 nawet problem z zamontowaniem się na miejscu. Przy telefonach 5 cali, po zastosowaniu dodatkowych pianek pozycyjnych wszystko się trzyma i nie lata.gogle-vr-biale-5

 

Soczewki i ich regulacja

W kwestii soczewek – zaczniemy od ich dobrej strony, czyli możliwości regulacji. Hykkery oferują regulację zarónwno IPD jak i ostrości dla każdej z soczewki osobno. Jednocześnie regulacja trzyma ustawienie i nawet przy gwałtownych ruchach nie zmienia swojego położenia. Soczewki są duże i zakrywają praktycznie całe oko, ale to wszystko na nic – ogniskowa soczewek jest zbyt duża i uzyskujemy bardzo nieprzyjemny efekt monitora 4:3. W skrócie – nie jest to prawdziwe VR, a zaledwie malutka namiastka, tego co można uzyskać z innymi modelami okularów. Warto jednak napomnąć, że przez bardzo małe powiększenie ekranu pixele są niewidoczne, a obraz krystalicznie ostry.

gogle-vr-biale-2

Jakośc/Cena i Podsumowanie

Hykker VR Glasses kosztują 40zł. Jedyny przypadek, w którym widzę dla nich zastosowanie to kupienie ich zamiast równie słabych carboardów z internetu, gdzie z przesyłką cena zestawu będzie zbliżona. Jest to produkt przeznaczony dla laików, pełniący rolę „wypełniacza” wśród prezentów gwiazdkowcyh, a nie prawdziwą bramę do świata wirtualnej rzeczywistości. W skrócie – chcesz prawdziwego VRu? Nie tędy droga. Trafiłeś tu przez przypadek i nie masz pomysłu na prezent dla ciotecznego kuzyna z 3 linii? Hykker VR Glasses to idealny gadżet na takie okazje.

gogle-vr-czarne-1

 

Hykker VR 3D Glasses

39,99
Hykker VR 3D Glasses
5

Wykonanie

7/10

  FoV (pole widzenia)

  7/10

   Ostrość

   1/10

    Regulacja

    8/10

     Wygoda

     7/10

      Dodatki

      6/10

       Stosunek cena/jakość

       5/10

        OCENA KOŃCOWA

        5/10

         Zalety

         • Jakość Materiałów
         • Instrukcja
         • Regulacja

         Wady

         • Waga
         • Bardzo słabe soczewki
         • Nie nadaje się do VR

         O autorze

         JackQuack

         Co-Founder VR Polska, obecnie nie związany z branżą. Inicjator domowego VR podczas początkowego rozwoju technologii w połwie drugiego dziesięciolecia XX wieku.

         Zostaw odpowiedź

         Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.