Wybierz Strona

PSVR 2 zapowiedź oraz nowe gry

PSVR 2 zapowiedź oraz nowe gry

Na blogu PlayStation pojawiła się krótka zapowiedź nowej generacji sprzętu. Po 4 latach powiedziałbym, że czas najwyższy zwłaszcza, że po premierze PS5 (mimo przejściowych problemów z dostępnością) powinno się udać sporo poprawić a konkurencja nie śpi.

Co wiemy?

Przede wszystkich nowe PSVR nie zadebiutuje w 2021 r. zaoferuje wyższą rozdzielczość obrazu, głębsze pole widzenia i (wreszcie) nowy kontroler. Niestety mimo ograniczenia ilości kabli do jednego sprzęt nie stanie się bezprzewodowy.

Hideaki Nishino Starszy wiceprezes ds. Planowania i zarządzania platformą obiecuje, że Nieustannie wprowadzamy innowacje w naszym nowym systemie VR, aby nasi fani mogli nadal cieszyć się wyjątkowymi doświadczeniami, które są synonimem PlayStation. Wykorzystujemy to, czego nauczyliśmy się od czasu wprowadzenia PS VR na PS4, aby opracować system VR nowej generacji, który poprawia wszystko, od rozdzielczości i pola widzenia po śledzenie i wprowadzanie danych. Łączy się z PS5 jednym przewodem, aby uprościć konfigurację i poprawić łatwość użytkowania, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości wrażenia wizualne. Jedną z innowacji, z których jesteśmy podekscytowani, jest nasz nowy kontroler VR, który będzie zawierał niektóre z kluczowych funkcji kontrolera bezprzewodowego DualSense, a także skupi się na doskonałej ergonomii. To tylko jeden z przykładów przyszłościowej technologii, którą rozwijamy, aby dopasować się do naszej wizji całej nowej generacji gier i doświadczeń VR.

Nowe kontrolery

Sony zaprezentowało nowe kontrolery PS5 VR z kilkoma nowymi funkcjami.

Wyglądają zupełnie inaczej niż kontrolery PlayStation Move używane z oryginalnym PSVR. Świecąca kula śledząca zniknęła, a same kontrolery przypominają bardziej Oculus Touch i Valve Index. Wpis na blogu potwierdza kilka funkcji z poprzednich patentów, o których słyszeliśmy już wcześniej od Sony:

Adaptacyjne triggery i funkcje dotykowego sprzężenia zwrotnego kontrolera Dualsense PS5 oznaczają, że triggęry L2 i R2 zapewnią opór na przykład podczas strzelania.

Projekt ostatecznie potwierdza również, że kontrolery będą śledzone przez sam headset, a nie przez kamerę skierowaną w stronę użytkownika, jak w oryginalnym PSVR.

Jeśli chodzi o przyciski, to następuje duża zmiana w stosunku do poprzednich kontrolerów. Sony nareszcie wdraża analogowe drążki dla obu kontrolerów.

Co wydawać by się mogło za najważniejszą zmianę, to finger tracking! Nowe kontrolery mogą wykrywać położenie i ruchy Twoich palców bez żadnego nąęięk.ą.n.i.ą w miejscach, w których kładziesz kciuk, palec wskazujący lub środkowy. Od lat czytamy o finger trackingu w patentach Sony – spodziewaj się tam funkcji podobnych do kontrolerów indeksowych Valve.

Deweloperzy niedługo po raz pierwszy przyjrzą się nowym urządzeniom (pojawią się również zestawy deweloperskie). Co prawda, nowy headset PS5 VR, który nie został jeszcze oficjalnie nazwany, nie zostanie wydany w tym roku, ale Sony mówi, że ma o wiele więcej w zanadrzu.

Na osłodę zostaje nam kilka nowych i odświeżonych tytułów na aktualną generację sprzętu.

After the Fall od twórców Arizona Sunshine, przenosi szybką, kooperacyjną akcję FPS na PS VR

Ekspansywna gra MMO Zenith inspirowana grą JRPG

I Expect You To Die 2: The Spy And The Liar powraca na PS VR

Gra przygodowa Fracked na PS VR – wakacje 2021 r.

Surviwal w VR czyli Song in the Smoke

Zmierz się z koszmarami w grze Doom 3: VR Edition na PS VR

O autorze

Robert Cymbalak

Fan Science-Fiction. Zarówno w literaturze, na małym ekranie, na planszy (4X, figurkowe gry bitewne) jak i w grach elektronicznych. Lubię, gdy gra posiada bogatą fabułę i uniwersum, mam ogromny sentyment do Wrót Baldura, Fallouta oraz Mass Effecta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.