Wybierz Strona

TACTGLOVE

Rękawica haptyczna od bHaptics

Firma bHaptics zaprezentowała rękawicę TactGlove, która według niej jest pierwszą gotową do użycia przez konsumentów rękawicą haptyczną. Firma, która stoi również za kamizelką haptyczną TactSuit, i innymi elementami haptycznego kombinezonu, zademonstrowała nowy gadżet na targach CES 2022 we współpracy z Hand Physics Lab i Unplugged VR.

Każdy palec TactGlove posiada liniowy siłownik rezonansowy, który gadżet łączy z technologią śledzenia dłoni, aby dostarczyć wrażenia dotyku podczas gry w VR. Okazuje się na przykład, że użytkownik będzie mógł „podnosić” przedmioty i wyczuwać je w dłoni.

Kuba Klawiter na swoim kanale komentuje: “Fajnie by było, gdyby te elementy, które łapie się w wirtualnym świecie, stawiały opór, bo na razie one tylko wibrują. Wiemy, że one (te obiekty) tam są i potrafimy mniej więcej ocenić kształt, ale jak łapiesz coś miękkiego, to powinno być miękkie, a jak coś twardego, to powinno być twarde…jak w życiu”.

TactGloves są bezprzewodowe i zapewniają do 4 godzin gry pomiędzy ładowaniami. bHaptics opisuje rękawice jako „rozciągliwe” i „lekkie” oraz wymienia je jako posiadające zmywalną wyściółkę. Gadżet będzie dostępny w 3 różnych rozmiarach, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

Rękawiczki będą kompatybilne z systemami śledzenia dłoni opartymi na kamerach, które są obecnie dostępne w urządzeniach takich jak Oculus Quest 2 i będą kosztować 299 USD (~263 EUR) za parę. bHaptics ogłosiło, że zestaw deweloperski będzie dostępny w drugim kwartale 2022 roku, a urządzenie będzie dostępne dla konsumentów w czwartym kwartale tego samego roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.