Wybierz Strona

UPDATE – VRidge 2.2

UPDATE – VRidge 2.2

Kilka dni temu ujrzała światło dzienne kolejna wersja aplikacji VRidge (Riftcat). Na wstępie przypomnę do czego służy ten program.

Jest to zestaw aplikacji na PC oraz telefon pozwalający na streamowanie gier i aplikacji VR do urządzeń, które nie są oficjalnie wspierane np. przez Steam VR. Do tej pory było możliwe jedynie uruchamianie na tzw. cardboardach, czyli z użyciem telefonu.

Bieżąca aktualizacja dodaje wsparcie dla najpopularniejszych urządzeń typu All-in-one tj. HTC Vive Focus, Samsung Gear VR, Oculus Go. Kolejną nowością jest obsługa kontrolerów z wyżej wymienionych gogli podczas korzystania ze Steam VR.  Ponadto poprawiono wydajność oraz dodano automatyczne ustalanie progu FPS na podstawie wykrytych gogli.

Aktualizacja to dobra okazja by wrócić do aplikacji. Testowałem nową wersje na już dość leciwym telefonie – Xiaomi Mi4 (link do specyfikacji) i przyznam, że soft spełnia swoje zadanie. Bez problemu połączyłem się z telefonem przez USB jak i WiFi a sam Steam VR poprawnie wykrywa HMD. Jakość obrazu jest zadowalająca jak na połączenie USB 2.0. Niestety nie miałem możliwości przetestować połączenia z wykorzystaniem WiFi w standardzie 802.11ac, który może zapewnić bezprzewodową rozgrywkę przy sensownej jakości obrazu.

Zachęcam do zapoznania się z VRidge od Riftcat, zwłaszcza że za darmo możecie testować przez 5 minut, a po zalogowaniu się czas triala wzrasta do 10 minut. Więcej na riftcat.com/vridge oraz na Dev Update #43

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.