Wybierz Strona

Dziś w nocy odbyła się kolejna edycja najważniejszego dla gier wydarzenia – The Game Awards. Nie zabrakło reprezentantów wirtualnej rzeczywistości – zobaczyliśmy zapowiedź VRowej edycji gry Among Us, nowy pakiet muzyczny do Beat Saber i na koniec Resident Evil 4 VR, jako najlepszy tytuł 2021 roku w kategorii gra VR/AR.

LADY GAGA W BEAT SABER

Beat Saber ogłosił swój kolejny pakiet muzyczny podczas The Game Awards – Lady Gaga Music Pack zawiera 10 utworów. W podobny sposób do niespodzianki, jaką było ogłoszenie i wydanie pakietu Green Day podczas 2019 Game Awards, Meta i Beat Games ogłosiły niespodziankę w postaci Lady Gaga Music Pack podczas dzisiejszej transmisji z rozdania nagród.

Pakiet został już wydany i zawiera 10 utworów, głównie z debiutanckiego albumu Gagi The Fame z 2008 roku (i jego reedycji The Fame Monster z 2009 roku), z domieszką utworów z jej drugiego albumu Born This Way z 2009 roku i szóstego solowego albumu Chromatica z 2020 roku.

Jak to zwykle bywa z nowymi DLC Beat Saber, Lady Gaga Music Pack jest dostarczany z nowym środowiskiem, inspirowanym estetyką albumem Chromatica.

AMONG US VR

Adaptacja VR niezwykle popularnej gry multiplayer została właśnie ujawniona podczas The Game Awards. Nowa wersja gry jest tworzona przez twórców I Expect You To Die i Until You Fall, Schell Games, we współpracy z Robot Teddy i oczywiście Innersloth.

Jak pokazuje trailer, jest to w pełni trójwymiarowa konwersja gry. W Among Us gracze rywalizują w wirtualnym kryminale – każdy z nich jest członkiem załogi statku kosmicznego, która ma do wykonania różne zadania w otoczeniu. Jeden z graczy jest jednak oszustem, który musi zabić pozostałych członków załogi, nie dając się przy tym zauważyć. Gracze mogą zgłaszać martwe ciała i dyskutować o tym, kto według nich jest mordercą.

Gra okazała się ogromną sensacją w ciągu ostatnich kilku lat. Schell Games nie potwierdza, czy ta wersja gry będzie wspierać cross-play z wersją 2D. Nie podano też konkretnego terminu premiery, ale miejmy nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej na ten temat na początku przyszłego roku. Na razie wiemy, że gra będzie obsługiwała mecze dla 8-10 graczy.

RESIDENT EVIL 4 NAJLEPSZĄ GRĄ VR 2021

W kategorii najlepsza gra VR/AR nominowane były Hitman 3, I Expect You To Die 2, Lone Echo II, Sniper Elite VR i Resident Evil 4 – zwyciężył ostatni tytuł z listy!

Resident Evil 4 VR zapowiedziano w kwietniu tego roku podczas Resident Evil Showcase, które to odbyło się na cześć dwudziestopięciolecia marki RE. Już na starcie kampanii można było zaobserwować pozytywną reakcję wśród fanów VR. Okazało się, że fani mieli dobre przeczucia co do produkcji. Gra stała się najszybciej sprzedającą się pozycją w repozytorium Oculusa, a od dziś może pochwalić się tytułem najlepszej gry VR 2021 roku.

Przy okazji tych pomyślnych dla Mety wieści na temat sprzedaży RE 4 VR, zdradzono także nadejście DLC do gry. Mercenaries to tryb bonusowy dla gry, który był zawarty w każdej pojedynczej wersji RE4 od czasu oryginalnej premiery gry na Gamecube prawie dwie dekady temu (z wyłączeniem RE4 VR). Wysyła on graczy do najlepszych poziomów gry, gdzie walczą z hordami wrogów, próbując uzyskać wyższe wyniki. Pozwala nawet po raz pierwszy wcielić się w inne postacie z gry i uniwersum. W tradycyjnej grze jest to świetna zabawa, która zaowocowała nawet powstaniem spin-offów w dalszej części serii.

Odkryj kultowy świat Resident Evil 4 w tej całkowicie nowej wersji, w całości stworzonej dla VR. Wciel się w postać agenta specjalnego Leona S. Kennedy’ego, który ma za zadanie uratować córkę prezydenta USA, porwaną przez tajemniczy kult. Znajdź drogę przez wioskę w Europie, stań twarzą w twarz z trudnymi przeciwnikami i poznaj sekrety rozgrywki, która zrewolucjonizowała cały gatunek survival horrorów.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ THE GAME AWARDS 2021

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.