Wybierz Strona

YUPITERGRAD EXPANSION SONGS

Piotr Surmacz prezentuje drugą część soundtracku

Yupitergrad, VR-owy tytuł poznańskiego studia Gamedust już 10. miesiąc z rzędu trafia na listę 20 najlepszych gier platformy Oculus Quest wg zestawienia portalu Road to VR. Aktywnie rozwijana gra otrzymała właśnie drugą część soundtracku p.t. “Yupitergrad Expansion Songs”. Album dostępny jest we wiodących serwisach streamingowych, na Steamowym profilu gry i w serwisie Bandcamp jego twórcy. Kim jest kompozytor Yupitergradu i co znajdziemy na płycie?

Piotr Surmacz to człowiek orkiestra game developmentu znany części graczy m.in. ze swoich ścieżek dźwiękowych do Steamowego bestsellera The Tenants, polskiego motherlike’a Oddventure, a także Poopdie – mobilnej gry PewDiePie’a i krakowskiego Bulbware. Przy tytułowym Yupitergradzie pracował jako scenarzysta, tester i kompozytor znakomicie przyjętej przez graczy muzyki. Dziś do sieci trafia płyta “Yupitergrad Expansion Songs” – druga część soundtracku gry. Oto, co na temat wydawnictwa mówi sam twórca:

– “Pieśni Ekspansji” to kreatywne rozwinięcie pomysłów z pierwszej części soundtracku. Wycisnąłem tu swoje osobiste maksimum z odjechanej kosmicznej stylistyki debiutu. Jest epicko, ostro i zaskakująco, ale starałem się też, by pod tą kanonadą można było znaleźć momenty autentycznego muzycznego piękna. Serdecznie zapraszam do odsłuchu!

Album trwa 22 minuty i zawiera 8 ścieżek. Płytę otwiera stylizowana czołówka fikcyjnej wytwórni filmowej świata gry, zapowiadająca iście kinową podróż. W kolejnych utworach muzyka zmienia nastrój i styl eksplorując zróżnicowane gatunki hardbassu, IDM, rosyjskiej muzyki chóralnej, jazzu w stylu noir i chilloutu. Playlistę zamyka miękki ambient z innego soundtracku Piotra Surmacz (Mars Power Industries), wzbogacony tutaj głosem chóru.

Autorem intrygującej okładki albumu jest Łukasz Bazela, grafik studia Gamedust – developera odpowiedzialnego za grę. Obraz kosmicznej ryciny łączy w sobie inspirację pansłowiańskim retrofuturyzmem rzeźb Stanisława Szukalskiego, ludowymi koronkami z Koniakowa i muzyką Aphex Twina.

Linki do odsłuchu “Yupitergrad Expansion Songs”:
YouTube / Soundcloud / Bandcamp

Linki do pierwszej części soundtracku:
YouTube / Soundcloud / Bandcamp

Info o najnowszej aktualizacji gry: tutaj
Gra Yupitergrad jest dostępna na platformy Oculus, Steam, PlayStation VR, Vive i Pico.

Piotr Surmacz – kompozytor, scenarzysta i producent multimediów. Współautor 15 gier komputerowych i ponad 30 filmów dokumentalnych. Wykładowca chorzowskiego GWSP na kierunku „Gry i grafika interaktywna”. Ekspert komunikacji i budowania narracji z 5-letnim doświadczeniem na stanowisku specjalisty ds. marketingu i PR. Kreatywny konsultant dla podmiotów i inwestorów z branży filmowej oraz gamedev. Obecnie head of studio 3R Games S.A. poznańskiej firmy produkującej gry VR.

Zapraszamy również do zapoznania się z wywiadem, który przeprowadziliśmy z Piotrem w kwietniu. Możesz dowiedzieć się więcej o twórcy, klikając w jedną z poniższych ikonek:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.