Wybierz Strona

„Doświadcz” Asasyna i Gwiezdnych Wojen w VR

„Doświadcz” Asasyna i Gwiezdnych Wojen w VR
„Doświadcz” Asasyna i Gwiezdnych Wojen w VR

Ubisoft zapowiedział projekt związany z uniwersum Assassin’s Creed, wspierający technologię VR. O projekcie wiadomo, że będzie on bazował na ekranizacji, która wejdzie do kin na koniec obecnego albo na początku przyszłego roku. Wiadomo jednak, że nie będzie to pełnoprawna gra, lecz „doświadczenie”, spodziewamy się więc interaktywnego filmu. Program umożliwi nam odwiedzenie lokacji z kinowej adaptacji, a jego produkcją zajmuje się studio Practical Magic VR oraz wytwórnia Fox.

Drugim projektem Ubisoftu, który został zapowiedziany wcześniej i jest luźno powiązany z uniwersum AC jest Eagle Flight. Dzięki niemu będziemy mogli jako orzeł polatać wraz ze znajomymi nad ulicami Paryża.

Bardzo podobne doświadczenie ma zapewnić nam również Lucasfilm ze swoim projektem Star Wars: Trials on Tatooine. Po rodzinnej planecie Luke’a Skywalkera będą mogli się przejść jedynie posiadacze HTC Vive, ponieważ na ten sprzęt jest tworzona aplikacja.

Warto również dodać, że z kolei tylko użytkownicy Playstation VR będą mogli zagrać w Star Wars: Battlefront VR. W przypadku tego tytułu też użyto nazwy „doświadczenie” zamiast gra, więc całkiem możliwe, że będzie to specjalna, okrojona wersja, a nie dodatkowa opcja w podstawowej wersji gry.

Star Wars Battlefront experience coming only to PlayStation VR — more news to come in the months ahead

— PlayStation (@PlayStation) March 15, 2016

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)