Wybierz Strona

HTC VIVE FLOW

HEADSET DO MEDYTACJI I OGLĄDANIA NETFLIXA

Tak jak wcześniej spekulowano, Vive Flow bazuje na Project Proton – pomyśle HTC na smukły headset VR. Urządzenie przypomina okulary z bardzo grubymi soczewkami i waży zaledwie 189g. Oprawki posiadają dwa zawiasy, jeden pomagający przesunąć urządzenie, aby dopasować je do różnych rozmiarów głowy, a drugi umożliwiający złożenie ich jak zwykłe okulary.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest to samodzielny headset, ponieważ musi być podłączony do zewnętrznego źródła zasilania. Urządzenie jest wyposażone w niewielki akumulator, ale HTC podkreśla, że ma on służyć tylko do zasilania okularów, aby użytkownik miał czas na podłączenie ich do innego źródła. Dwie kamery z przodu zapewniają śledzenie pozycji w 6 stopniach swobody (6DOF).

HTC postrzega Vive Flow mniej jako urządzenie do gier, a bardziej jako gogle do konsumpcji mediów i doświadczeń. W tym celu użytkownik podłącza urządzenie do smartfona z systemem Android, aby używać go jako kontrolera 3DOF, a także za jego pomocą wyświetlać zawartość wewnątrz VR. Dostępne są również aplikacje natywne, a firma przedstawiła doświadczenia związane z medytacją, takie jak TRIPP i Nature Treks VR. HTC planuje również wprowadzenie w przyszłości funkcji śledzenia ruchów dłoni, jednak nie będzie ona dostępna w momencie premiery urządzenia. iPhony nie będą obsługiwane.

Specyfikacja urządzenia Flow obejmuje rozdzielczość 1,6K na oko, 100-stopniowe pole widzenia i częstotliwość odświeżania 75 Hz. HTC nie ujawniło, z jakiego dokładnie procesora korzysta urządzenie, choć z pewnością nie należy spodziewać się takiej samej wydajności jak w Oculus Quest 2. Soczewki mają pokrętła dioptrii, dzięki którym można je przekręcić, aby uzyskać odpowiednią dla siebie ostrość widzenia. Oprawki posiadają wbudowane rozwiązanie audio i dwa mikrofony, a z przodu urządzenia znajduje się aktywne chłodzenie.

Zamówienia przedpremierowe na Vive Flow ruszyły na oficjalnej stronie, a urządzenie kosztuje 499 dolarów. Urządzenia zostaną wysłane na początku listopada, a osoby, które zamówią je w przedsprzedaży, otrzymają za darmo futerał ochronny, a także siedem innych dodatków, choć nie ujawniono, jakie dokładnie.

ZOBACZ OFICJALNĄ PREZENTACJĘ HTC VIVE FLOW

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.