Wybierz Strona

HTC Vive Focus Plus – zapowiedź zestawu VR klasy premium dla biznesu

HTC Vive Focus Plus – zapowiedź zestawu VR klasy premium dla biznesu

Nowy, mobilny zestaw VR Premium zostanie zaprezentowany na MWC 2019

Firma HTC Vive zaprezentuje podczas MWC 2019 najnowszy sprzęt klasy premium, stworzoną specjalnie dla biznesu platformę HTV Vive Focus Plus. Nowy, samodzielny zestaw wyposażono w parę aktywnych kontrolerów o sześciu stopniach swobody (6DoF), które zapewniają użytkownikom jeszcze bardziej intuicyjną interakcję z wirtualnym środowiskiem, w jakości znanej z HTC Vive Pro. Dzięki temu, aplikacje tworzone dla biznesu, takie jak szkolenia i prezentacje produktów, dają bardziej realne doświadczanie wirtualnej rzeczywistości. Wprowadzone udoskonalenia ułatwiają programistom dostosowywanie już istniejących treści. Zestaw Focus Plus to urządzenie typu stand-alone, jest więc mobilne i intuicyjne.

„Premiera Focus Plus oznacza dla HTC Vive jeszcze większe zaangażowanie, szybsze wprowadzanie zmian i ulepszanie rynku VR zarówno dla firm, jak i konsumentów. Umożliwia przedsiębiorstwom przeprowadzania bardziej realistycznych szkoleń i symulacji oraz łatwiejszego przenoszenia treści i wrażeń z komputera, do zestawu HTC Vive Focus Plus” –  powiedział Paul Brown, General Manager, HTC Europe.

Dając użytkownikom jeszcze większą wygodę, HTC Focus Plus jeszcze bardziej zaciera granice między światem realnym a wirtualną rzeczywistością. Lekka konstrukcja zestawu Focus Plus daje duży komfort i umożliwia dłuższe, nieprzerwane korzystanie z zestawu, co niekiedy jest konieczne w przypadku komercyjnych aplikacji. Zestaw zawiera również kilka dodatkowych funkcji wspierających profesjonalną obsługę, takich jak Kiosk Mode (tryb biznesowy/przemysłowy), Gaze Support (sterowanie spojrzeniem), a także zestaw narzędzi do zdalnego rejestrowania, monitorowania i zarządzania wieloma zestawami na raz. HTC Vive Focus Plus dostępny będzie na 25 rynkach już w Q2 2019 roku na stronie www.vive.com.

Nowe innowacyjne kontrolery z akustycznym systemem pozycjonowania

Zestaw Vive Focus Plus oferuje parę nowych, kontrolerów 6DoF, wyposażonych w analogowy spust, umożliwiający jeszcze bardziej intuicyjną interakcję i większą kontrolę wirtualnego otoczenia, dające poczucie jeszcze pełniejszej immersji. Dodatkowo, dzięki integracji z platfomą Wave i pakietowi SDK, dostosowywanie treści VR z PC na Vive Focus Plus stanie się tylko formalnością.

Firmy na całym świecie, takie jak SimforHealth i Immersive Factory, wykorzystują już HTC Vive Focus Plus, do tworzenia treści takich jak szkolenia medyczne i symulacje dotyczące bezpieczeństwa. To kompleksowe rozwiązanie, jakim jest Focus Plus, działa w oparciu o mobilną platformę VR Qualcomm Snapdragon 835.

„Chcąc usprawnić proces szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w dużych firmach – z łatwością przenieśliśmy całe portfolio naszych aplikacji Hazard Spotting z Vive Pro na Vive Focus Plus” powiedział Olivier Pierre, dyrektor operacyjny i założyciel, Immersive Factory. „Dając możliwość poruszania się w pełnym zakresie, Vive Focus Plus płynnie wprowadza naszych klientów w wirtualne reprezentacje prawdziwych środowisk pracy. Taka formuła pomaga w zapamiętywaniu procedur oraz wzmacnia prawidłowe reakcje i zachowania poprzez prezentowanie konsekwencji tych działań. Co więcej, mając bezprzewodowe zestawy tego typu, jesteśmy w stanie wdrażać szkolenia z użyciem wirtualnej rzeczywistości także w placówkach, w których do tej pory to dostępność odpowiedniego sprzętu była największą przeszkodą.” „Wydajne podzespoły HTC Vive Focus Plus i wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 3K pozwalają nam tworzyć bardzo realistyczne i immersyjne aplikacje szkoleniowe dla personelu medycznego – lekarzy i pielęgniarek – nie wymagające łączenia z komputerem” – powiedział Olivier Gardinetti, CTO, SimforHealth – „Ponadto kontrolery dające 6 stopni swobody (6DOF) umożliwiają lepsze oddanie sposobów wykonywania niektórych procedur medycznych, których nie dało się odwzorować w przypadku zwykłych kontrolerów. Dzięki temu symulatory SimforHealth są teraz jeszcze lepsze i bardziej naturalne.”

Informacja prasowa

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.