Wybierz Strona

Leap Motion, czyli kolejne podejście do kontrolowania ciałem

Leap Motion, czyli kolejne podejście do kontrolowania ciałem
leap motion

Ostatnio pisałem o sterowaniu w aplikacjach VR swoim ciałem za pomocą kurtki OBE. Okazuje się, że istnieje na rynku gotowy produkt, choć w założeniu pozwalający na mniej a mianowicie na kontrole jedynie za pomocą dłoni.

Od technicznej strony Leap Motion przypomina bardziej Kinect’a od Microsoftu. Samo urządzenie to mały odbiornik, który interpretuje ruchy rąk w aplikacji. To urządzenie różni się od Kinect’a przede wszystkim responsywnością oraz rozmiarem, który pozwala na zamontowanie go np. na goglach VR. Leap Motion można kupić od dłuższego czasu, lecz w ostatnich dniach firma odpowiedzialna za ten produkt pracuje nad Interaction Engine, który znacząco polepsza responsywność. Twórcy pracują nad zmniejszeniem input lag’a oraz dopracowaniem możliwości odczytywania ruchów przez urządzenie.

Wracając do wspomnianego na początku OBE, Leap Motion jest o wiele tańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o kontrolowanie aplikacji VR swoim dłońmi. W oficjalnym sklepie cena wynosi €89.99 + opcjonalna przystawka do montażu urządzenia na goglach.

Na koniec zostawiam krótki filmik, w którym redaktor Road To VR testuje Interaction Engine. Oczywiście w serwisie YouTube można znaleźć sporo materiałów przedstawiających dema techniczne jak i amatorskie próby wykorzystania kontrolera w poważnych produkcjach.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)