Wybierz Strona

LOST RECIPES

Gotuj z Majami już od 27 stycznia

Nowa gra z gotowaniem na pierwszym planie jeszcze w tym miesiącu pojawi się w sklepie Meta Quest. Lost Recipes studia Schell Games, jak podpowiada nazwa, zabierze nas w kulinarną podróż do starożytnych cywilizacji i pozwoli na przygotowanie krok po kroku dań kuchni greckiej, chińskiej, czy Majów. Gra będzie miała swoją premierę 27 stycznia i będzie kosztować niecałe 15 dolarów.

Oprócz samej gry Schell uruchomił stronę internetową, na której znajdują się wszystkie przepisy z gry. Tak więc, gdy już nauczysz się, jak zrobić coś w VR, możesz spróbować zrobić to także w prawdziwym życiu.

„Stworzenie książki z przepisami to coś, co wiedzieliśmy, że musimy zrobić podczas tworzenia Lost Recipes, i dobrze się bawiliśmy, przygotowując niektóre z potraw w prawdziwym życiu jako zespół”, wyjaśniła dyrektor projektu Melaine Harke w przygotowanym oświadczeniu. „Musieliśmy zmodyfikować przepisy, ponieważ niektóre z rzeczywistych składników i metod gotowania nie są już dostępne”.

Lost Recipes nie jest jedyną grą VR, nad którą Schell obecnie pracuje. Również w zeszłym miesiącu deweloper ujawnił, że pracuje nad VR-ową wersją multiplayerowego hitu, Among Us, który zawita na wszystkie platformy. Mamy nadzieję, że gra zadebiutuje jeszcze w tym roku, choć nie ma jeszcze konkretnego terminu premiery.

Lost Recipes nie jest też jedyną grą o gotowaniu. Polskie studio GameBoom VR ma powody do dumy – w głosowaniu prowadzonym na Steam, wyprodukowany przez nich Cooking Simulator VR zdobył tytuł Gry Roku VR 2021! W trwających od 2016 roku konkursach Steam Awards dotychczas tylko jedna firma z Polski zdobywała nagrody. GameBoom VR wraz z Big Cheese Studio z radością staje teraz obok CD Projekt RED. Dla poszukiwaczy lekkiej i niezobowiązującej gry w VR jesteśmy w stanie z czystym sumieniem polecić również ten tytuł. Świetna sprawa dla młodszych czy niedzielnych graczy. Niski próg wejścia i przystępna rozgrywka sprawia, że każdy sobie poradzić, a i dla miłośników maksowania wyników znajdzie się wyzwanie w trybie rankingowym.

Czy Lost Recipes również spotka się z uznaniem graczy? Mamy nadzieję, że aspekt edukacyjny pomoże grze osiągnąć sukces i czekamy z niecierpliwością na koniec miesiąca i premierę gry.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.