Wybierz Strona

Xbox One i VR?

Xbox One i VR?

Od 12 grudnia będzie możliwe streamowanie gier z Xbox One na gogle Oculus Rift.

Obraz będzie wyświetlany w kinowym trybie VR, czyli gracz będzie miał wrażenie, że jest w pomieszczeniu a obraz z gry widzi na olbrzymim ekranie.

Jednak czy to taka rewelacyjna wiadomość? PSVR nieoficjalnie oferuje tzw. „out of the box”, możemy uzyskać podobny efekt podłączając dowolne źródło (np. komputer z uruchomioną grą) poprzez HDMI do kostki PSVR w konsoli.

Kolejną nieoficjalną wiadomością łączącą Xbox’a i Oculus’a są plotki o tym, że Xbox Scorpio będzie miał specjalne wejście pod gogle Oculusa, dzięki czemu na rynku pojawi się kolejna konsola, która będzie mogła przenieść gracza w wirtualną rzeczywistość. Niestety na premierę konsoli przyjdzie graczom czekać do przyszłego roku.

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.