Wybierz Strona

Wirtualny pulpit – czyli ekran w ekranie, albo ekran wokół ciebie

Wirtualny pulpit – czyli ekran w ekranie, albo ekran wokół ciebie
Wirtualny pulpit – czyli ekran w ekranie, albo ekran wokół ciebie

Valve udostępniło niedawno wersje beta aktualizacji klienta Steam zawierającą tryb Desktop Theater Mode, czyli po prostu symulację ogromnego monitora znajdującego się tuż przed naszymi oczyma. Tryb ten pozwala nam grać w większość tytułów dostępnych w bibliotece Steam, nie tylko tych które natywnie wspierają VR. Jeżeli chcecie przetestować tą funkcjonalność już teraz, musicie dołączyć do programu testów, co zrobicie w ustawieniach programu. Sam dostęp do trybu uzyskacie z poziomu wiersza poleceń z użyciem: -vr2dgames.

Bardzo podobną funkcjonalność ma również zapewnić projekt BigScreen. Aplikacja, oprócz wyświetlania ekranu, umożliwi również jego oglądanie ze znajomymi przez internet. Do bety tego projektu możecie zapisywać się tutaj. Premiera oprogramowania przygotowywana jest na kwiecień 2016 roku.

Na dniach, w bibliotece Steam, powinna być też dostępna aplikacja Virtual Desktop. Ten program z kolei, umożliwia wyświetlanie na wirtualnym monitorze całego naszego pulpitu. Wielkość ekranu będzie można dowolnie regulować i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ekran znajdował się wokół nas. Co ciekawe wszystkie wspomniane aplikacje będzie obsługiwało nie tylko mocno powiązane ze Steamem HTC Vive, ale też Oculus Rift. Twórcy BigScreen mają w planach również wersję na GearVR od Samsunga.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)