Wybierz Strona

[UPDATE] Poznaliśmy cenę HTC Vive

[UPDATE] Poznaliśmy cenę HTC Vive

W dniu wczorajszym HTC na oficjalnym blogu potwierdziło cenę konsumenckiej wersji HTC Vive, która będzie wynosić $799. Zapisy na pre-order otworzą się 29 lutego i przez limitowany czas będą bonusowo dodawane dwie aplikacje: Job Simulator oraz Fantastic Contraption. Wysyłka urządzeń rozpocznie się pod koniec kwietnia.

Ogłoszone zostały również wymagania sprzętowe:
GPU: – NVIDIA GeForce® GTX 970 / AMD Radeon™ R9 290, odpowiednik lub mocniejszy
CPU: – Intel® i5-4590 / AMD FX 8350, odpowiednik lub mocniejszy
RAM: – 4GB+
Wyjścia wideo: – HDMI 1.4 albo DisplayPort 1.2 lub nowsze
USB Port: – 1x USB 2.0 lub nowszy
System operacyjny: – Windows 7 SP1 lub nowszy

Większość zapewne zwróci uwagę na jeszcze większą większą cenę niż w przypadku Oculus Rift ($599). Ale warto wspomnieć, że Vive będzie miał w zestawie 2 kontrolery ruchowe i 2 stacje lokalizujące, podczas gdy konkurencja do zestawu dorzuca gamepad konsoli Xbox One, 1 sensor oraz pilot do nawigacji i kontroli urządzenia. Czas pokaże, która firma będzie popularniejsza wśród graczy.

UPDATE (28.02.16)

Właśnie otrzymaliśmy informacje o oficjalnych cenach w poszczególnych państwach. W Europie, w tym również w Polsce, na dzień dzisiejszy Vive będzie kosztować €899. Bardzo możliwe, że wyżej wymieniona kwota nie obejmuje nawet wysyłki z USA, oraz brak danych na temat podatków. Pragnę zauważyć, iż $800 w przeliczeniu to około €730 (wg dzisiejszego kursu walut z Google). Być może po otwarciu zapisów HTC rozwieje wszelkie wątpliwości, ale osobom, które chcą przyoszczędzić, lepiej będzie wstrzymać się z pre-orderem i poczekać na oficjalnych reseller’ów w Europie.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)