Wybierz Strona

Wystartował pre-order okularów AR Meta 2

Wystartował pre-order okularów AR Meta 2
meta2

Czym w ogóle są okulary Meta 2? Są to okulary rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) i najbardziej trafnym porównaniem będą okulary firmy MicrosoftHoloLens.

Głównymi cechą wyróżniającą Meta 2 od HoloLens są jest wymagane połączenie z PC, podczas gdy to drugie potrafi działać samodzielnie. Lecz fakt ten pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości wyświetlanego przed użytkownikiem obrazu, która wynosi 2560 x 1440 px przy 90 stopniowym polu widzenia po przekątnej. Urządzenie posiada również przednią kamerę o rozdzielczości 720p oraz 4 głośniki.

Ogólnie tego typu urządzenia mają służyć do wyświetlania projekcji przed użytkownikiem, którą może zarządzać za pomocą dłoni lub komend głosowych. W przypadku urządzeń bardziej mobilnych (nie wymagających połączenia z jednostką stacjonarną) docelowo mają wyświetlać tzw. HUD (Head-Up Display) znany najczęściej z gier komputerowych. Poniżej można zobaczyć jak aktualnie wygląda praca omawianego urządzenia.

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Wersję developerską okularów można zamówić na stronie producenta metavision.com/buy w cenie $949. Zestawie zawarte jest pełne oprogramowanie wraz z SDK. Wysyłka planowana jest na 3 kwartał bieżącego roku.

Jak potoczy się żywot tego sprzętu oceni rynek. Producent zapewnia, że od stycznia 2015 roku do dziś nad urządzeniem pracuje już ponad 1000 developerów.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)