Wybierz Strona

Chcesz rozejrzeć się po mieszkaniu znajomego podczas wideorozmowy? Niedługo będzie to możliwe!

Chcesz rozejrzeć się po mieszkaniu znajomego podczas wideorozmowy? Niedługo będzie to możliwe!
Chcesz rozejrzeć się po mieszkaniu znajomego podczas wideorozmowy? Niedługo będzie to możliwe!

WebEye VR to pierwsza kamerka internetowa przystosowana do wirtualnej rzeczywistości. Jej projekt ruszył niedawno na kickstarterze.

Urządzenie umożliwi nam rozglądanie się na boki oraz w górę i w dół, przez obsługiwane gogle VR, po pomieszczeniu, w którym znajduję się kamera.  Według zapowiedzi, będzie ona posiadała 1600 pole widzenia, rozdzielczość Full HD przy 30 klatkach na sekundę oraz stereoskopowe 3D dzięki dwóm obiektywom. W zestawie z nią ma znajdować się tripod, dzięki któremu będziemy mogli zamontować kamerę w dowolnym miejscu.

Twórcy tłumaczą to, że kamera daje „tylko” 160 stopni widoczności, a nie 180 albo nawet 360 jak inne kamery VR tym, że przy obecnej technologii niemożliwe jest przesyłanie płynnego obrazu stereoskopowego bez żadnych zakłóceń przy tak szerokim polu widzenia, dlatego na dzień dzisiejszy 1600 jest dobrym kompromisem.

Pierwsza wersja developerska kosztuje 250 dolarów i wyjdzie w nakładzie 100 sztuk. Trafi ona do wybranych osób już w kwietniu i będzie obsługiwała Oculus Rift oraz Google Cardboard. DK2 trafi natomiast w sierpniu do ludzi, którzy będą gotów wesprzeć zbiórkę na kickstarterze kwotą 350$. Ta wersja będzie posiadała już USB w wersji 3.0, mikrofon, narzędzia dla developarów oraz wsparcie dla Gear VR.

Twórcy planują zebrać na swój cel kwotę 40 tysięcy dolarów, a zbiórka kończy się 1 kwietnia. Projekt możecie weprzeć/zakupić tutaj. Na filmie wprowadzającym możecie zobaczyć też najprawdopodobniej najczęstsze przeznaczenie kamerki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podziękowania za info o urządzeniu idą do użytkownika naszego forum andmat20

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)