Wybierz Strona

Chernobyl VR od The Farm 51 na Ukrainie

Chernobyl VR od The Farm 51 na Ukrainie
Chernobyl VR od The Farm 51 na Ukrainie

Gliwickie studio The Farm 51 doszło do porozumienia z merem Kijowa, dr Witalijem Kliczką w sprawie premiery ich projektu w Kijowie. Premiera programu będzie miała miejsce w centrum miasta 24 kwietnia bieżącego roku, czyli w 30. rocznicę wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu.

Władze Kijowa zapewnią duże wsparcie społecznościowe dla premiery w prasie, telewizji i mediach społecznościowych. Z premierą będą związane również dwie konferencje – jedna technologiczna, a druga biznesowa.

Chernobyl VR Project przygotowane przez The Farm 51 (a właściwie przez jego oddział Reality 51 związany z technologią VR) zapewni nam wirtualną wycieczkę po terenie miejsca katastrofy oraz przybliży sylwetki osób z nią związanych. Aplikacja będzie posiadała zdjęcia 3600 , filmy interaktywne oraz elementy spotykane w grach komputerowych. Program będzie przy tym korzystał z nowoczesnych technologii. Filmy i zdjęcia sferyczne są kręcone za pomocą 12 połączonych ze sobą kamerek GoPro, a skanowanie 3D będzie polegało na dokładnym sfotografowaniu obiektu z każdej ze stron, a następnie połączeniu zdjęć i ich obróbce w programie graficznym. Z tej ostatniej technologii będzie korzystała również gra Get Even przygotowywana przez to samo studio.

Aplikacja przygotowywana przez gliwickie studio będzie dostępna na Oculus Rift, HTC Vive, Playstation VR oraz Gear VR. Wersja na Google Cardboard nie została potwierdzona.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)