Wybierz Strona

GPU Technology Conference

GPU Technology Conference
gtc_nvidia

Za sprawą firmy Nvidia, od 4 do 7 kwietnia, w dolinie krzemowej, odbędą się targi GTC. Dlaczego o tym piszę? Otóż wszystko na to wskazuje, że te targi zostaną opanowane przez wirtualną rzeczywistość. Ogólnie rzecz biorąc będą to typowe targi developerskie, z obrzydliwie drogimi biletami, standardowymi pogadankami oraz nowinkami technologicznymi. Te ostanie będą w dużej mierze dotyczyć VR, m.in. pokazy, dema i najnowszy sprzęt.

Jednak najciekawszym jest fakt, iż Nvidia organizuje konkurs na najlepszy projekt/aplikacje VR, gdzie główną nagrodą jest $30 000. Do wyzwania może przystąpić praktycznie każdy, trzeba jedynie spełnić kilka warunków. Drużyna musi się składać z minimum dwóch do czterech osób. Projekt musi być w oparciu o headset VR (np. Oculus, Vive itp.) połączony z komputerem poprzez kartę graficzną. Szczegóły można znaleźć na gputechconf.com (zapisy trwają do 7 marca).

Początkowo organizatorzy wyłonią 8 finalistów, którzy oprócz darmowej przepustki na wszystkie dni targów, otrzymają również prywatne stoiska o wymiarach około 5 x 5 m. Takie stanowisko będzie zawierać m.in. stolik, zasilanie czy specjalne zasłony. A 6 kwietnia zostanie ogłoszony zwycięzca, który zgarnie pieniądze. Oczywiście poinformujemy Was o wyniku.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)