Wybierz Strona

Igrzyska i koncert w VR

Igrzyska i koncert w VR
Igrzyska i koncert w VR

28 lutego mieliśmy okazję oglądać pierwszy w historii koncert VR transmitowany na żywo. Wydarzenie to było efektem współpracy Samsunga i zespołu Years & Years, brytyjskiego zespołu grającego muzykę elektroniczną. Występ był dostępny wyłącznie dla posiadaczy gogli Gear VR i umożliwiał oglądanie koncertu z trzech różnych miejsc. Z pierwszego rzędu, ze sceny oraz z kamery umieszczonej nad sceną. Członkowie zespołu są  jest dumni, że mogli jako pierwsi uczestniczyć w takim wydarzeniu, a 360 stopniowe wideo będzie dostępne dla wszystkich 11 marca na oficjalnym kanale Samsunga na YouTube.

W goglach na głowie będziemy mogli oglądać również tegoroczne igrzyska w Rio. Transmisja w VR ma być dostępna dla widzów na całym świecie i ma obejmować ceremonię otwarcia i zamknięcia oraz wybrane dyscypliny sportowe jak judo, piłka nożna, pływanie i koszykówka. Co ciekawe w Japonii będzie dostępna również transmisja w rozdzielczości 8K, ze względu na to że jest to jedyny kraj w którym można kupić konsumencką wersję telewizora przystosowanego do takiej technologii (Sharp LV-85001).

Swoją drogą, ciekawe czy w 2017 roku dostępne będą wirtualne bilety na IEM umożliwiające nam swobodne zwiedzanie całego obiektu imprezy z wygodnej kanapy w domu i bez konieczności stania w długich kolejkach.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)