Wybierz Strona

Infinitus Prime tVR – HMD dla przedsiębiorstw

Infinitus Prime tVR – HMD dla przedsiębiorstw
infinitus

Dzisiaj, w ramach ciekawostki, chciałbym przedstawić Infinitus Prime. Gogle czeskiej firmy, wyposażone w 2 wyświetlacze o rozdzielczości 1440p, dające łączną rozdzielczość 5120×1440. Taki sprzęt, jest na dzień dzisiejszy, kierowany przede wszystkim do zastosowań biznesowych i nie jest konkurencją dla HTC i Oculusa. Na pierwszy rzut oka, produkt przypomina The Void – również nie dostępny dla szarego konsumenta na co dzień, lecz z tą różnicą, że będzie można go kupić.

Czym jeszcze może się pochwalić Infinitus? Z informacji producenta oraz prasowych wynika, iż urządzenie będzie miało FOV o wartości 140°, łączność poprzez display port dla obrazu, oraz USB i Bluetooth dla kontrolerów. Headset ma wbudowaną kartę dźwiękową, a w przyszłości ma zostać wyposażony w kamerę 4k. Z planów na przyszłość, firma obiecuje jeszcze większy FOV i inne udogodnienia. Warto wspomnieć, że całość jest produkowana od zera, bez udziału firm zewnętrznych.

Producent obecnie zapewnia o ciekawych możliwościach personalizacji produktu, co dla przedsiębiorców może być zachęcające. Wciąż słyszy się o pomysłach, jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość w praktyce, nie tylko do rozrywki przy grach komputerowych. I właśnie do przedsiębiorców z takimi pomysłami, są kierowane produkty tego typu, a my konsumenci, na pewno będziemy korzystać okazyjnie z tych rozwiązań. Przewidywana cena urządzenia to $3000.

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)