Wybierz Strona

Portal VR na Androida?! – polecamy na cardboardy

Hej, startujemy z cyklem, gdzie w telegraficznym skrócie będziemy przedstawiać aplikacje na telefony z Androidem, na które warto zwrócić uwagę. Mowa jest o aplikacjach korzystających z cardboardów. Zaczynamy!

Na pierwszy ogień wrzucamy grę Gravity Pull (Google Play). Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play oraz wymaga systemu w wersji min. 4.4.

Coś mi to przypomina…

Jest to prosta w budowie gra logiczna, mocno inspirowana słynnym Portalem od Valve. Grafika na pierwszy rzut oka wydaje się uboga ale wbrew pozorom może to być jej zaleta. Jest przez to bardzo czytelna i nie wymaga potężnego telefonu aby ruszyć z sensowną płynnością. Jako ciekawostkę dodam, że grałem w ten tytuł nawet na Samsungu Galaxy S2.

gravity_pull_vr_1

Jak to w grze wzorującej się na Portalu, naszym zadaniem jest otwierać sobie przejścia do kolejnych pomieszczeń, poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych. Niestety nie uświadczymy tu portali czy wielu innych mechanik ze wcześniej wymienionej gry – jesteśmy ograniczeni do przełączników, płytek naciskowych i kostek, które możemy przenosić. Mimo to gameplay jest bardzo wciągający i przyjemny.

gravity_pull_vr_2

Zanim chwycisz gogle

Do gry jest wymagany cardboard z przyciskiem pojemnościowym lub kontroler (USB/BT). Sterować postacią możemy za pomocą gamepada lub bardziej immersyjnie – truchtając w miejscu. Ta druga opcja jest zrealizowana bardzo poprawnie. Mimowolny ruch głowy podczas „biegania” w miejscu jest wykrywany przez sensory a aplikacja interpretuje to jako ruch do przodu. Fajny pomysł i działa. Co do kontroli tradycyjnej, mamy możliwość przypisania klawisza akcji do dowolnego przycisku na podpiętym/sparowanym padzie. Dzięki temu mając gogle z przyciskiem magnetycznym i np. najprostszego pada na USB (USB OTG) jesteśmy w stanie zagrać.

Wskazówka: aby wejść do menu wystarczy spojrzeć w dół by znaleźć przycisk 😉

gravity_pull_vr_3

Podsumowując

Myślę, że to całkiem przyzwoita pozycja, którą warto pokazać znajomemu graczowi nie obeznanemu z VR, ale i godna polecenia dla czystej rozrywki.

Czekamy na Wasze opinie o grze jak i zachęcamy do proponowania aplikacji do następnego materiału.

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.