Wybierz Strona

Parametry Microsoft HoloLens ujawnione

Parametry Microsoft HoloLens ujawnione
zestaw holones

Microsoft ujawnia specyfikacje sprzętowe HoloLens

Microsoft daje już możliwość pre-orderowania Deweloperskiej Edycji HoloLens, ale podał również dokładnie co znajdziemy wewnątrz ich okularów rozszerzonej rzeczywistości.

HoloLens jest w pełni swobodny i samowystarczalny. Oznacza to, że nie potrzebujesz komputera lub telefonu by go używać.

Okulary działają na specjalnie zbudowanym Windowsie 10 używającym Jednostki Przetwarzającej Hologramy (Microsoft Holographic Processing Unit (HPU)) i 32 bitowego procesora Intel.

Zamontowany jest cały wachlarz czujników pomiarowych otoczenia, włącznie z czujnikiem oświetlenia i czterema kamerami obserwującymi przestrzeń. Taka kombinacja pozwala HoloLens na dogłębne mapowanie przestrzeni w pomieszczeniach. Dostępna jest także kamera HD z matrycą 2MP do nagrywania filmów i robienia zdjęć. Cztery zainstalowane mikrofony używane są do zbierania poleceń głosowych użytkownika.

W specyfikacji znajdziemy również 2GB pamięci RAM, 64GB pamięci wbudowanej, moduły połączeń Bluetooth i Wi-Fi. Wsparcie Bluetooth umożliwia posiadaczom HoloLens na używanie
Clickera , za pomocą którego możemy fizycznie nacisnąć przycisk zamiast wykonywać gesty w powietrzu.
Według Microsoftu waga HoloLens nie powinna przekroczyć 579 gram, a bateria pozwoli na aktywną pracę przez około 2 lub 3 godziny.
Okulary są w pełni funkcjonalne w trakcie ładowania przez port Micro USB. Urządzenie powinno wytrzymać w trybie czuwania czas dwóch tygodni.

Etui pomieści okulary HoloLens, Clickera, ładowarkę i dodatkowe nakładki na nos. Końcowa wersja deweloperska wygląda identycznie jak jednostki z prezentacji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Microsoft rozpocznie wysyłkę Deweloperskich HoloLens do deweloperów 30 marca. Cena wynosi 3000$.

Dla mnie oznacza to, że na inteligentne okulary do noszenia po mieście musimy poczekać jeszcze sporo lat, a co dopiero na polskie realia cenowe…

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.