Wybierz Strona

Pierwszy aktorski film VR stworzony w Polsce – Start akcji crowdfundingowej

Pierwszy aktorski film VR stworzony w Polsce – Start akcji crowdfundingowej

Informacja prasowa, Łódź, 9 maja 2018

Twórcy filmowi na całym świecie coraz częściej zaczynają dostrzegać potencjał jaki płynie z opowiadania historii za pośrednictwem technologii VR, zarówno w formie filmu fabularnego, jak i dokumentalnego. Wykorzystywanie tej technologii zmusza twórców filmowych do zmian środków narracji jak i inscenizacji oraz do odrzucenia wyuczonych do tej pory sposobów kręcenia filmów. Na stworzenie pierwszego w Polsce aktorskiego doświadczenia VR zdecydowali twórcy platformy internetowej VR Storytales, którzy nakręcili pierwszą część filmu fabularnego „Out Of Body” („Poza ciałem”). Właśnie na jednym z portali crowdfundingowym rozpoczęła się zbiórka, która pozwoli zebrać fundusze na dokończenie filmu.

„Out Of Body” („Poza ciałem”) to historia mężczyzny, który po burzliwej kłótni z żoną, wsiada do samochodu. Podczas jazdy dochodzi do tragedii. Bohater zapada w śpiączkę, staję się duszą, która opuściła ciało i szuka drogi z powrotem. Jednak przed tym musi rozwiązać niedokończone sprawy ze swojej przeszłości…

Reżyserem filmu jest Paweł Jóźwiak-Rodan, znany z realizacji tradycyjnych filmów m.in. „Mama tata Bóg i szatan”, czy pierwszego w Polsce innowacyjnego, bo crowdsourcingowego filmu dokumentalnego „Moje 89 Pokolenie”, zrealizowanego z materiałów nadesłanych przez Internautów, a także filmu „Pielgrzym”, który dzięki udanej akcji crowdfundingowej udało się wydać w formie płyt DVD.  W 2016 roku, reżyser stwierdził, że tradycyjne kino kończy się i postawił zacząć eksperymentować z nową technologią, czyli film 360 VR. Tak zaczął rodzić się pomysł na realizacje filmu „Out Of Body”. Na potrzeby tej nowatorskiej produkcji, został zaprojektowany i wykonany specjalny hełm, na którym 26 kamer, mogło rejestrować sceny, które widz może oglądać z perspektywy aktora.

Aby dokończyć pracę nad filmem ekipa VR Storytales potrzebuje zebrać 30 tys. zł, dlatego na portalu internetowym wspieram.to, ruszyła kampania crowdfundinowa, dzięki której twórcy mają nadzieję dokończyć film. Akcja jest już dostępna i można wspierać nasz projekt  pod adresem : www.wspieram.to/vr

W zamian za wsparcie naszych działań twórcy oferują dla wspierających szereg nagród, w których do wyboru są między innymi: obecność na planie filmowym, konsultacja pomysłu na film z reżyserem Pawłem Jóźwiakiem – Rodanem, otrzymanie oryginalnego scenariusza z podpisami ekipy oraz spotkanie – mini warsztaty, podczas których będzie można podszkolić swój warsztat filmowy. Twórcy aktorskiego doświadczenia VR liczą na wsparcie internautów i podkreślają, że każda złotówka, przybliża ich do osiągnięcia celu – czyli ukończenia pierwszego polskiego filmu aktorskiego w technologii VR. Reżyser filmowy Filip Bajon, po obejrzeniu filmu w headsecie VR powiedział: „jakieś to jest”, co w ustach tak uznanego twórcy okazuje się prawdziwym komplementem i wyraża zainteresowanie nową technologią.

Film zachęcający do wzięcia udziału w akcji jest pod tym linkiem: https://youtu.be/oveGNwmmjyE

Część pierwsza POZA CIAŁEM – doświadczenia VR, dostępna jest do obejrzenia tutaj: http://vrs.video

Film można ogląda zakładając na głowę headset VR, a także za pomocą komputera lub telefonu komórkowego, ruszając myszką lub telefonem.

Nasz fanpage na FB: www.facebook.com/vrsts

Zwiastun klasyczny: https://youtu.be/rqJS6A-rbrQ
Zwiastun 360: https://youtu.be/9axIgcyvGTs

ZREALIZOWANY POCZĄTEK FILMU (cz. 1): https://youtu.be/eCdnK8gjlTA

Making of: https://youtu.be/SF8VZnQSfrg

 

 

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.