Wybierz Strona

Trinus PSVR – PlayStationVR uruchomione na SteamVR

Trinus PSVR – PlayStationVR uruchomione na SteamVR

Sony PlayStationVR to chyba najtańsze rozwiązanie spośród dobrej jakości sprzętów do wirtualnej rzeczywistości. Już za kilka tysięcy można kupić headset wraz z konsolą.

PSVR i SteamVR

Niepotrzebny jest nam wysokiej jakości komputer… ale możemy wiele zyskać mając przeciętny PC. Co wspólnego ma komputer i PS VR? Oficjalnie nic, jednak istnieje nieoficjalny sterownik Trinus PSVR, który współpracuje z SteamVR.
Jedynym minusem takiego rozwiązania jest brak możliwości komfortowego grania w gry wymagające kontrolerów Vive. Jedyne możliwości sterowania to poruszanie się przy pomocy pada i ruchów głową.

Jak uruchomić PlayStationVR na PC?

W sieci już można znaleźć wiele poradników dotyczących konfiguracji PC i PSVR. Wystarczy w przeglądarce wpisać odpowiednie hasła ;). Poniżej jeden przykładowy film 🙂 Kiedy tylko dorwiemy odpowiedni sprzęt na pewno przygotujemy taki poradnik po polsku 😉

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.