Wybierz Strona

HTC Vive Pro McLaren – nie ograniczaj się do oglądania wyścigów, weź w nich udział

HTC Vive Pro McLaren – nie ograniczaj się do oglądania wyścigów, weź w nich udział

Firmy HTC oraz McLaren Racing zaprezentowały specjalną edycję zestawu HTC Vive Pro McLaren. Dzięki niemu miłośnicy sportów motorowych będą mogli na własnej skórze przekonać się czym jest wyścig Formuły 1 – tak za kierownicą bolidu jak i w pit-stopie. Niesamowita rozdzielczość, przestrzenny dźwięk i ergonomia Vive Pro zapewni śmiałkom najwyższy poziom immersji.

Zestaw cechuje wyjątkowy design, ale to nie koniec atrakcji spod znaku McLaren. Będzie on doskonale pasować do „McLaren Garage VR experience”, produkcji Vive Studios, stworzonej we współpracy z McLarenem oraz ze specjalną wersją „RFactor2” McLaren Edition VR racing, zaprojektowaną tak, by użytkownicy mogli kierować bolidem bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów do jazdy. McLaren Garage VR experience to z kolei wieloosobowy symulator, w którym gracze wcielają się w załogę pit stopu stajni McLaren i otrzymują szansę wzięcia udziału w obsłudze bolidu tak, jak robią to zawodowe ekipy w czasie wyścigów. Mogą też zwiedzić warsztat McLarena i przystąpić do zawodów w trybie multiplayer „Pitstop Challenge” i rzucić wyzwanie innym uczestnikom, wywołując ich do pojedynku w wymianie opon na czas. Te wszystkie wyjątkowe doświadczenia dostępne są wyłącznie za pośrednictwem Viveport. Osoby posiadające już HTC Vive mogą już dziś przystąpić do bezpłatnej subskrypcji i otrzymać dostęp do wymienionych tytułów za darmo. Dzięki partnerstwu HTC Vive i McLaren, użytkownicy zyskali możliwość zanurzenia się w rzeczywistość toru wyścigowego i McLaren Racing bez konieczności wychodzenia z domu.

„Wyścigi Grand Prix przyciągają obecnie aż 500 milionów fanów na całym świecie. Cieszymy się, że dzięki współpracy z McLarenem, za sprawą wirtualnej rzeczywistości, możemy przybliżyć fanom wyjątkową perspektywę na świat wyścigów”, powiedział Alvin Wang Graylin, China President, HTC. „Dzięki naszej współpracy udało nam się połączyć zalety najlepszego na świecie systemu VR z prawdziwym dziedzictwem sportów motorowych, by stworzyć najbardziej immersyjne doświadczenie tego typu na świecie. Dzięki temu klient ma szansę przestać ograniczać się wyłącznie do roli widza i bez wychodzenia z domu stać się kierowcą wyścigowym załogi McLarena albo jednym z członków załogi pit-stopu.”

„Wspaniale było sięgnąć do technologii HTC i brać udział w tworzeniu najwyższej jakości zestawu oraz doświadczenia VR, pozwalającego fanom poczuć się tak jakby znaleźli się w samym centrum wydarzeń – na torze wyścigowym wraz zespołem McLaren Racing”, powiedział Zak Brown, CEO, McLaren Racing. „Wierzymy, że limitowana edycja HTC Vive Pro przypadnie do gustu nie tylko dla fanów wyścigów, ale też miłośnikom VRu.”

“VR to fascynująca technologia, która sprawia, że fani mogą być jeszcze bliżej świata wyścigów. Realistyczne wrażenia, dostarczone przez limitowaną edycję zestawu HTC Vive Pro McLaren, dadzą satysfakcję każdemu – od poczatkujących graczy po profesjonalnych kierowców”, powiedział Lando Norris, kierowca wyścigowy McLaren.

Do limitowanej edycji zestawu HTC Vive Pro McLaren dołączana będzie w prezencie także sześciomiesięczna subskrypcja na Viveport. Co więcej, zestaw ten należy do oficjalnych urządzeń programu McLaren Shadow Project. Finał zawodów odbędzie się w Centrum Technologicznym McLarena w dniach 14-17 stycznia 2019, a finaliści będą mogli trenować i współzawodniczyć korzystając właśnie z zestawu HTC Vive Pro. Limitowana edycja zestawu Pro McLaren Limited Edition dostępna jest w Europie w cenie 1550 euro, a także w sklepie HTC Vive (www.vive.com/McLaren) w cenie 1549 dolarów (cena różni się w zależności od rynku).

Informacja prasowa

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.