Wybierz Strona

The Missed Spaceflight dla użytkowników Samsung Galaxy S8 i Samsung Gear VR

The Missed Spaceflight dla użytkowników Samsung Galaxy S8 i Samsung Gear VR

Rocznica startu Sojusz 30

27 czerwca 2017 roku, o godzinie 17.27 czasu polskiego  – czyli w 39. rocznicę startu misji Sojuz 30, w Multikinie Złote Tarasy, odbyła się premiera aplikacji VR The Missed Spaceflight oraz dokumentu o gen. Tadeuszu Kuziorze. Redakcja VR Polska miała okazję uczestniczyć w wydarzeniu.

Jak zostać pilotem statku kosmicznego

Projekcja filmu o gen. Tadeuszu Kuziorze, czyli najmłodszym pilocie spośród czterech Polaków, którzy zostali wytypowani do misji Sojuz 30, uświadomiła widzom jak ciężko jest stać się członkiem załogi statku kosmicznego. Dokument stworzyło studio Papaya Films. Jest on dostępny na kanale Samsung Polska,

a także na kanale VRPolska.eu w wersji relacji 360 z wydarzenia.

Natomiast VR’owe doświadczenie lotu w kosmos jest pomysłem agencji VML zrealizowanym przez firmę MELT.

Wciel się w kapitana statku kosmicznego

Ideą The Missed Spaceflight jest umożliwienie użytkownikom Samsung’a Galaxy S8 i gogli Samsung Gear VR, wcielenia się w rolę kapitana statku kosmicznego, bez konieczności odbywania specjalnych treningów, zakładania ciężkiego skafandra i stosowania specjalnej diety. Podczas premiery aplikacji, wirtualni kosmonauci przeżywali start rakiety, spacer po przestrzeni kosmicznej,
a także obserwowali wschód słońca nad Ziemią.

Wśród uczestników rocznicy widać było zainteresowanie produktem. Nikogo nie trzeba było namawiać do wypróbowania aplikacji.
Redakcji VR Polska najbardziej spodobało się spacerowania po kosmosie w wirtualnym stanie nieważkości.

Obejrzyj materiał 360° na swoim telefonie

Czytelników zainteresowanych The Missed Spaceflight odsyłamy do serwisu Youtube oraz sklepu Oculus (w którym wkrótce będzie dostępne te doświadczenie).

Natomiast wszystkich zainteresowanych Samsungiem Galaxy S8 i goglami Samsung Gear VR zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej promocji sklepu x-kom.pl.

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.