Wybierz Strona

Relacja z pierwszego dnia European VR Congress

Relacja z pierwszego dnia European VR Congress

European VR Congress to konferencja dotycząca wirtualnej rzeczywistości w kontekście biznesowym. Nie ma co spodziewać się stoisk z grami i masą konsumentów próbujących nowych technologii. VR Congress to przede wszystkim prelekcje prowadzone przez osoby obeznane i związane z największymi biznesami VR i AR w Polsce i na świecie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej redakcji. Po weekendzie czekać będzie na was relacja video, a dziś dajemy wam przedsmak w postaci drobnej fotorelacji połączonej z naszymi wrażeniami.
Sam event odbywa się w Centrum Nauki Kopernik. Lokalizacja, choć z pozoru nowoczesna i fajna – nie do końca pasuje do modelu imprezy. O ile sala konferencyjna spełnia swoje zadanie bezbłędnie, o tyle stoiska poupychane w korytarzach już nie do końca.

Sam dobór stoisk wychodzi mimo wszystko na plus. Znajdziemy tu zarówno aplikacje interaktywne, jak i firmy zajmujące się video 360 – a nawet portale internetowe i usługi luźno związane z VR i AR.
Prelekcje, na których znalazła się nasza redakcja to istny rollercoaster. Zdajrzają się prelekcje firm zajmujących się VRem od wielu lat – te dają dobre show i zapewniają sporo wartościowego materiału. Na drugim końcu skali mamy z kolei tzw. „Pierdololo o VR” czyli 20min prelekcje o niczym – bo powierzchnie wiadomo, że mówienie jaki to VR jest „Super” nic nie daje – jest to wynalazek empiryczny, którego po prostu trzeba spróbować.

Czy VR Congress wykorzystał swój pełen potencjał? Tego dowiecie się w relacji z eventu, która pojawi się na kanale VR Polska już w poniedziałek.

O autorze

JackQuack

Co-Founder VR Polska, obecnie nie związany z branżą. Inicjator domowego VR podczas początkowego rozwoju technologii w połwie drugiego dziesięciolecia XX wieku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.