Wybierz Strona

HP Mixed Reality Proffesional Edition oraz wydajniejsza stacja robocza Z4

HP Mixed Reality Proffesional Edition oraz wydajniejsza stacja robocza Z4

Informacja prasowa

Najważniejsze informacje:              

  • Stacja robocza HP Z4 będzie obsługiwać procesory Intel® Xeon® lub Core™ X ze wsparciem dla dwóch kart graficznych
  • Nowość w ofercie produktów wirtualnej rzeczywistości (VR): HP Windows Mixed Reality Headset – Professional Edition
  • Pakiet HP VR Launch Kit for Unreal Engine przyspiesza tworzenie i wdrażanie treści VR w zastosowaniach wymagających grafiki o wysokiej rozdzielczości

GENEWA, 5 lutego 2018 r. –  Na targach SOLIDWORKS World firma HP ogłosiła, że jej najlepiej sprzedająca się stacja robocza, HP Z4, będzie obsługiwać procesory Intel® Xeon® lub Core™ X ze wsparciem dla dwóch kart graficznych. Ponadto, na SOLIDWORKS World HP zaprezentowało również niedrogie kolorowe drukarki 3D w ramach kompleksowej oferty rozwiązań dla deweloperów.

Zmodernizowana stacja robocza HP Z4, wraz z najnowszym zestawem HP Windows Mixed Reality oraz nowymi, przyjaznymi dla klienta usługami VR, zmieniają sposób w jaki produkty są opracowywane w różnych gałęziach przemysłu – powiedziała Gwen Coble, dyrektor działu Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing, EMEA, HP Inc. W minionym roku firma HP wprowadziła do sprzedaży najmocniejszą na świecie stację roboczą, najmocniejszy komputer z odłączanym ekranem i pierwszy na rynku profesjonalny plecak VR. Zaprezentowane właśnie rozwiązania pozwalają nam nieustannie podnosić poprzeczkę w kategorii stacji roboczych oraz rozwiązań VR, które umożliwiają nowe doświadczenia i określają przyszłość branży.

Stacja robocza HP Z4, idealna do prac inżynierskich, symulacji, renderingu i rzeczywistości wirtualnej (VR), zapewnia wysoką wydajność w wielu różnych zastosowaniach. HP Z4 z łatwością radzi sobie z zadaniami, które wymagają szybkiego przetwarzania danych, wielordzeniowych procesorów i mocnych kart graficznych. Oprócz procesorów  Intel® Xeon® W, w stacji roboczej Z4 można teraz zainstalować procesory Intel Core™ X nawet z 18 rdzeniami[1] oraz dwie mocne karty graficzne, aby uzyskać przełomową wydajność i produktywność. Stację stworzono z myślą o projektowaniu opartym na symulacjach oraz przygotowywaniu treści VR, a użytkownicy mogą płynnie przechodzić od projektowania do symulacji i wizualizacji.

W firmie Motus Motorcycles sprawne projektowanie pomaga nam w tworzeniu najszybszych na świecie motocykli – powiedział współwłaściciel Brian Case. – Naszą wizją było zaprojektowanie i zbudowanie naprawdę komfortowego, amerykańskiego motocykla sportowego. Każdą decyzję konfrontowaliśmy z naszymi trzema przewodnimi ideami: wydajności, komfortu, zasięgu. Stacje robocze HP i oprogramowanie SolidWorks pomogły je urzeczywistnić.  

Firma HP zaprezentowała też HP Windows Mixed Reality Headset – Professional Edition[2]. Gogle VR zapewniające wyjątkowe doznania dzięki rozdzielczości 1440×1440 na każde oko oraz częstotliwości odświeżania sięgającej 90Hz[3]. Użytkownicy docenią swobodę pracy, brak granic śledzenia oraz dołączone bezprzewodowe kontrolery ruchowe. Dla firm gogle te stanowią idealne połączenie komfortu i praktyczności, ponieważ są wyposażone w łatwe w czyszczeniu, wymienne podkładki[4]. Oferują również podwójnie wyściełaną opaskę na głowę, pokrętło do łatwej regulacji oraz wyświetlacz na zawiasie, które umożliwiają wygodne korzystanie jednemu lub wielu użytkownikom.

Aby rozwiązać niedogodności oraz trudności związane z tworzeniem i wdrażaniem treści VR, firma HP udostępniła szczegółowe informacje na temat pakietu HP VR Launch Kit for Unreal Engine9. Pakiet VR stworzony po to, by przyspieszyć podejmowanie decyzji poprzez znaczącą optymalizację tworzenia treści VR na potrzeby wizualizacji projektów. Pozwala on użytkownikom na szybkie określenie optymalnej konfiguracji komputera i oszczędzenie wielu dni pracy poprzez przygotowanie scen VR za pomocą  narzędzia Datasmith[5] , które automatycznie optymalizuje zasoby 3D pod kątem środowiska programistycznego Unreal, a także zautomatyzowanie interakcji podstawowych działań, takich jak rozkładanie modelu na części i tworzenie przekrojów. HP VR Launch Kit for Unreal Engine to pakiet narzędzi oparty na Unreal Engine[6] i został stworzony z myślą o firmach takich jak HP, Intel i Epic Games.

Nowe produkty, które niedawno dołączyły do kompleksowej oferty urządzeń HP przeznaczonych do prac projektowych, to m.in. stacje robocze HP Z Desktop, w tym najpotężniejsze stacje robocze na świecie[7] – HP Z8, HP ZBook Mobile, w tym najwydajniejsza i pierwsza na świecie stacja robocza PC z odłączanym ekranem[8] – HP ZBook x2; oraz HP Z VR Backpack – pierwszy na świecie profesjonalny komputer VR w formie plecaka[9].

Ceny i dostępność

  • Stacja robocza HP Z4 Workstation z procesorem Intel® Core™ X będzie dostępna w regionie EMEA od końca marca w cenie od 4299 PLN + VAT.
  • Stacja robocza HP Z4 Workstation z procesorem Intel® Xeon® jest już dostępna w regionie EMEA w cenie od 5999 zł + VAT.
  • Gogle HP Windows Mixed Reality HMD – Professional Edition mają być dostępne w regionie EMEA w kwietniu w cenie 2390 + VAT. Specyfikacja jest dostępna tutaj.

O firmie HP

HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje drukarki, komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz rozwiązania i usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem www.hp.pl


[1] Procesory wielordzeniowe zwiększają wydajność niektórych programów. Nie wszyscy klienci i nie wszystkie aplikacje skorzystają na tej technologii. Wydajność i  szybkość przetwarzania zależą od wykorzystywanych aplikacji oraz od konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja, oznakowanie i (/ub nazewnictwo procesorów Intela nie odzwierciedla ich rosnącej wydajności.
[2] Gogle HP Windows Mixed Reality Headset – Professional Edition nie są zalecane do użytku przez dzieci w wieku poniżej 13 lat. Wszyscy użytkownicy HP Windows Mixed Reality Headset powinni przeczytać instrukcję obsługi, aby ograniczyć prawdopodobieństwo urazu, dyskomfortu, uszkodzenia mienia oraz innych potencjalnych zagrożeń oraz uzyskać ważne informacje na temat zdrowia i bezpieczeństwa podczas użytkowania gogli. Gogle Windows Mixed Reality wymagają systemu Windows 10 Fall Creator’s Update zainstalowanego w stacji roboczej lub w komputerze. Do zapewnienie opisywanej funkcjonalności może być wymagane oprogramowanie lub inne aplikacje firm trzecich. Aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu podczas pracy z aplikacją VR, należy upewnić się, że system PC jest wyposażony w odpowiednią kartę graficzną i procesor. Listę konfiguracji stacji roboczych zalecanych do aplikacji VR można znaleźć poda adresem http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/4AA6-9646ENW.pdf.
[3] Aby zapewnić pełną częstotliwość 90 fps, wymagane jest złącze HDMI 2.0 lub nowsze z rozwiązaniem graficznym zapewnianym przez komputer PC.
[4] HMD jest sprzedawany z jedną zainstalowaną podkładką oraz trzema nadającymi się do czyszczenia podkładkami w pudełku.
[5] Narzędzie Datasmith jest dostępne jako w pełni funkcjonalna wersja próbna, która wymaga rejestracji i może być używana do 1 listopada 2018 r. Od 1 października 2018 r. oferowane będą subskrypcje. Po 1 listopada 2018 r. nie będą obsługiwane żadne nowe projekty w Datasmith, ale istniejące projekty będą nadal funkcjonować.
[6] Biurkowe stacje robocze na dzień 14 czerwca 2017 r., z uwzględnieniem procesora, grafiki, pamięci i zasilania.
[7] Komputery z odłączanym ekranem na dzień 3 października 2017 r., z uwzględnieniem procesora, grafiki i pamięci.
[8] Plecaki VR z procesorem Intel® vPro™, TPM 2.0 i Windows 10 Pro OS, na dzień 20 lipca 2017 r.
[9] Unreal Engine można pobrać pod adresem https://www.unrealengine.com/register

O autorze

Remigiusz Laskowski

Co-Founder VR Polska. Zainteresowany VR od pierwszych wieści o Oculusie. Działający w środowisku od czasów Cardboard 1.0. Zawodowo informatyk, z pasji technik estradowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.