Wybierz Strona

Nowe gogle Samsunga do Galaxy S8?

W przyszłym roku, zgodnie z zapowiedziamy firmy Samsung do sprzedaży ma trafić nowy model telefonu Samsung Galaxy S8.
Czyżby razem z nowym telefonem, miały pojawić się nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości? Otóż, jest to całkiem prawdopodobne. Samsung ma nowy patent, który pozwoli śledzić położenie gogli VR, czego aktualna wersja Gear VR nie posiada. Patent zwiastuje, że badana będzie pozycja headset’u oraz mimika twarzy czy ruch gałek ocznych jego użytkownika. Te dodatkowe opcje zapewnić mają dodatkowo wbudowane czujniki: elektrookulogram (EOG) oraz podczerwień (IR). Najprawdopodobniej patent będzie opierał się na dodatkowej kamerze, która śledzeniłaby ruchy twarzy użytkownika. Wszystko to ma być możliwe, dzięki diodzie led, zaimplementowanej do Samsungowych okularów i współpracy owej diody z w/w dodatkową kamerą.

Patent, to patent, i czy zostanie wykorzystany nie jest wiadome. Sytuacja obrazuje jednak fakt, że Samsung pracuje nad udoskonaleniem headset’u, i rozwojem swoich produktów pod kątem VR.

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.