Wybierz Strona

LODZ360, czyli Łódź w 360°

LODZ360, czyli Łódź w 360°
lodz360

Google Street View jest już w Polsce bardzo popularny. Wiele ulic większych miast można spokojnie przemierzać, korzystając jedynie ze swojego komputera. Coraz częściej na świecie, co ciekawsze wnętrza pomieszczeń (jak np. muzea), czy mniej znane zakamarki miast, są również prezentowane w tej usłudze.

Tomasz Brodecki, który od 2010 roku jest profesjonalnym fotografem i fotoreporterem, popchany przez pewne okoliczności w swoim życiu, postanowił, jak sam to ujmuje, „zmienić profil swojego fotograficznego biznesu”. Tak oto w roku 2013 pozytywnie przeszedł rekrutacje do programu Google Business Photos, po czym uzyskał certyfikat Google Street View Trusted Photographer. Tak się zaczęła jego przygoda z fotografią w 360 stopniach, a głównym założeniem programu było fotografowanie wnętrz firm. W następnym roku do jego zespołu trafiła Michalina Bartosik i razem stworzyli markę Lodz360.

Lodz360 miało być czymś więcej niż realizowaniem programu Google, twórcy pragnęli pokazać światu szereg ciekawych miejsc, a przy okazji wspomóc promocję swojego miasta. Pierwszym zrealizowanym projektem pod szyldem Lodz360 był ten wirtualny spacer lodz360.com/6sierpnia. Jak twierdzą, nikt ich nie zachęcał do takiej pracy, a efekty ich pasji można bezpłatnie podziwiać w internecie: LODZ360.com.

Projekt Tomka i Michaliny prężnie się rozwija. Obecnie na ich stronie internetowej można obejrzeć blisko 100 prezentacji 360° różnych obiektów. Początkowo firmy ze zdziwieniem reagowały na chęć stworzenia czegoś takiego w ich obiekcie, lecz dzisiaj takich miejsc ciągle przybywa. Ekipa odwiedza różnorakie imprezy i pokazy.
W wywiadzie ze mną, Tomek pochwalił się swoimi ambitnymi planami, w których zakłada tworzenie filmów w pełnych 360 stopniach z wykorzystaniem gogli VR. Stosował już w swoich pracach proste cardboardy, lecz teraz chce wykorzystać pełny potencjał 3D oraz przede wszystkim zastosować lepsze urządzenia typu cardboard. Nie wyklucza też tzw. big VR czyli Rift, Vive oraz PSVR. Równolegle pracuje również nad pewną tajemniczą inicjatywą, związaną blisko z tym tematem.

Taki koncept jest świetnym sposobem na promocje miasta jak i prywatnych przedsiębiorstw, gdzie właściciel firmy może niewielkim kosztem zaprezentować się klientom. Przy czym widać, że autorom sprawia to ogromną radość. Będziemy śledzić ich postępowania, m.in. ze względu na wysokie zainteresowanie VR z ich strony, do czego Was również zachęcamy. Fanpage Lodz360

O autorze

VRPolska

Uogólnione konto redakcyjne, stosowane przy wspólnych tekstach i materiałach :)