Wybierz Strona

Polacy połączyli technologię VR i AR tworząc „magiczną” kolorowankę

Producent okularów Smartbox VR stworzył aplikację łączącą technologię augumented reality i virtual reality.

Polska aplikacja PicQuick VR łączy tradycyjną kolorowankę z możliwościami rozszerzonej rzeczywistości, umożliwiając oglądanie pokolorowanych obrazków w postaci ożywionej i animowanej.
Program zrobiony jest z myślą o rozwoju dziecięcej wyobraźni i zdolności manualnych. Kolorowanki podzielone są na zestawy tematyczne: dzikie zwierzęta, dinozaury, kosmos, księżniczki, podwodny świat oraz samoloty.

Wystarczy pobrać aplikację, wydrukować kolorowankę, pokolorować ją i zeskanować obrazek, by ożywić go w wirtualnym świecie.

Zeskanowane obrazki można obejrzeć na ekranie smartphone’a, ekranie tabletu, lub przez okulary SmartBoxVR, a także podzielić się nimi w mediach społecznościowych.

Póki co aplikacja dostępna jest w sklepie GooglePlay, jednak pod koniec bieżącego miesiąca powinna pojawić się rónież w AppStore.

Polski producent okularów – Smartbox VR wprowadza jako pierwszy na świecie kolorowankę łączącą technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) oraz rzeczywistości wirtualnej (Virtual Reality).

PicQuick to aplikacja łącząca tradycyjną kolorowankę z najnowszą technologią rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiająca oglądanie pokolorowanych obrazków w postaci ożywionej i animowanej w magicznym świecie VR/AR (rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej) i obrazów trójwymiarowych.

Jeszcze nigdy kolorowanki nie były tak fascynujące i nie dawały takiej zabawy. Aplikacja podzielona jest na zestawy tematyczne: samoloty, dinozaury, kosmos, dzikie zwierzęta, księżniczki oraz podwodny świat. PicQuick to magiczny kolorowy świat rzeczywistości rozszerzonej pomalowany przez ciebie ( przez twoje dziecko) Aplikacja motywuje do tradycyjnego kolorowania rozwijającego zdolności manualne oraz rozwija wyobraźnię umożliwiając oglądanie swoich kolorowych prac w trójwymiarowym świecie rzeczywistości rozszerzonej.

Po pobraniu aplikacji, drukujemy kolorowankę a następnie skanujemy pomalowany obrazek. Obrazek ożywa w Twoich kolorach! Animacje w magicznym świecie rzeczywistości rozszerzonej można oglądać na ekranie smartphona, tableta w trybie standardowym lub przez okulary SmarBoxVr (okulary vr).

Głównie funkcje/cechy kolorowanki PicQuick VR :

1. Pokolorowane obrazki można oglądać w postaci animowanej sceny 3D na smartphonie lub dodatkowo w okularach VR.
2. Obracając obrazkiem scena również będzie się obracać co umożliwia oglądanie jej z każdej strony
3. Po zabraniu obrazka dana scena zostanie zawieszona w przestrzeni
4. Możliwość robienia zdjęć i dzielenia się ze znajomymi – media społecznościowe

O autorze

Natalia Nowacka

Z zawodu developerka VR i testerka. Z wykształcenia logistyk. Z zamiłowania pasjonatka podróży. Jako, że wirtualna rzeczywistość jest jak podróż w nowe miejsce, a dzisiejsza technologia pozwala tworzyć najróżniejsze, mniej lub bardziej rzeczywiste lokalizacje, lub odtwarzać istniejące - dla relaksu i dobrej zabawy bawię się w Unity, gram w gry, a także pomagam prowadzić VR Polska ;).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.